Побједа „Фамоса“ у драматичној завршници (ФОТО)

08.04.2023. 19:44
0
ИЗВОР: sport-east.com

То је фудбал. Када се најмање надате донесе узбуђења од којих застаје дах. Овог пута фортуна је била на страни Фамоса који је у судијској надокнади дошао до три бода.

ФК Фамос – ФК Слобода 2:1 (1:0)

Почело је идеално за екипу Владимира Дрињака. У 10. минуту Тешановић убацује лопту у шеснаестерац, она се одбија до Бјелоша који је сам на пет метара и рутински погађа за 1:0.

Пробао је и Цицовић неколико минута касније али слабо шутира поред гола. Гости се ослобађају притиска па у 17. минуту Митрић гађа тик изнад пречке. Имао је Фамосов Јапанац Јошикава добру позицију за шут али је у посљедњем тренутку изблокиран. Гости из Мркоњић града опасно пријете у финишу првог полувремена када Рончевић маестрално интервенише.

Друго полувријеме пролази у знаку Слободе. Гости су преузели иницијативу и све више стезали обруч око гола Рончевића. Покушао је Дрињак освјежити екипу измјенама па Блажић одмах по уласку има добру шансу али му голман брани шут.

• Слика

У 87. минуту Слобода стиже до изједначења. Послије слободног ударца лопта се одбија до Даниловића који се, попут Бјелоша у првом дијелу, добро сналази и у одсуству блока погађа. Фамос је одмах могао до поновног вођства. Минић снажно шутира и погађа пречку, лопта се одбија до Мићића који лопту шаље преко гола.

У судијској надокнади Кокот се изборио за пенал. Добро се заградио, одбрамбени играч игра руком и судија показује на бијелу тачку. Перовић је преузео одговорност, шутира али му голман Стјепановић брани. Ипак лопта му се поново одбија на ногу и спроводи је у мрежу за велику побједу у борби за опстанак.

Фамос: Рончевић, Новковић, Хаџибеговић, Бабић, Бјелош, Цицовић, Перовић, Тешановић, Марковић, Јошикава, Ћеха.

Играли су још Блажић, Кокот, Минић, Мићић и Митрашиновић.