Почела санација Титове пећине

18.09.2019. 09:37
0
ИЗВОР: Срна

У Дрвару је почела санација Титове пећине, која је била затворена за посјетиоце од априла, када је одрон уништио дрвену бараку.

Сузана Јовић, директор Центра за културу и спорт у Дрвару под чијом је управом Меморијални комплекс "25. мај 1944" у којем се налази Титова пећина, рекла је Срни да су радови почели јутрос и да је рок за завршетак 15 дана.

Извођач радова је фирма "Менаџер" из Лукавца, а 50.000 за санацију пећине одобрила је Влада Федерације БиХ.

Јовићева је рекла да се 5. октобра у спомен-комплексу "25. мај 1944" организује 18. привредно-туристичка манифестација "Дани дрварске дрењине".

-Очекујемо да ће до тада бити завршена санација и да ће Титова пећина бити отворена за посјетиоце-, додала је Јовићева.

Титову пећину, након посљедењег рата у БиХ годишње посјети од 5.000 до 10.000 туриста.

До посљедњег рата Титову пећину и Меморијални комплекс "25. мај" годишње је посјећивало и до 200.000 туриста, а ова дестинација некада је представљала незаобилазни дио многих ученичких излета, екскурзија и туристичких тура кроз Југославију.

Титова пећина обновљена је и отворена за туристе 2006. године, а Меморијални комплекс са Музејом "25. мај" 2009. године, када је обиљежено 65 година од неуспјелог њемачког десанта на Дрвар у Другом свјетском рату.

Коментари 0
Повезане вијести
У току санација крова зграде на Младичком пољу у Источној Илиџи У току санација крова зграде на Младичком пољу у Источној Илиџи
Сутра почиње санација пруге код Jабланице Сутра почиње санација пруге код Jабланице
Санација крова у Бесаровића улици у Источној Илиџи Санација крова у Бесаровића улици у Источној Илиџи
Најчитаније
  • Детаљи акције "Пролом 2": Oсумњичена лица стекла противправну имовинску корист у износу од око 2.710.790 евра
    5h 5m
    1
  • Лице из Источног Новог Сарајева напало суграђанина
    8h 8m
    7
  • Обавјештење о планираним прекидима електричне енергије за сутра
    23h 0m
    1
  • Преминуо мали Гаврило, дјечак који је прије неколико година ујединио Србију
    22h 18m
    0
  • У Трнову пронађени пушка, меци и кривотворене новчанице
    8h 5m
    0