Почели радови на проширењу Дјечијег вртића “Бамби”

15.10.2022. 18:59
0
ИЗВОР: rogatica.ba

Објекат Дјечијег вртића “Бамби” у потпуности је реновиран током 2019. године, на четрдесету годишњицу постојања, захваљујући подршци предсједнице Републике Српске Жељке Цвијановић. У протеклом периоду указала се потреба за проширењем капацитета вртића, с обзиром на велику заинтересованост родитеља.

На 177. сједници Владе Републике Српске, одржаној у јулу ове године, донесена је одлука о издвајању средстава за капиталне пројекте у општини Рогатица. Ријеч је о пројектима изградње градске пијаце и проширења смјештајних капацитета у ЈПУ Дјечији вртић “Бамби”, за шта је Влада издвојила укупно 500.000 КМ, од чега 150.000 КМ за проширење вртића.

Након спроведеног тендера, на којем је као најповољнији извођач одабран “Примус” д.о.о. из Рогатице, јуче су започети радови на проширењу обданишта. По завршетку радова, за које је предвиђен рок од 90 дана, Дјечији вртић “Бамби” имаће на располагању двије нове просторије укупне површине 120 квадратних метара.

 

Коментари 0
Повезане вијести
Манифестација српског јединства 7. јуна у Вишеграду Манифестација српског јединства 7. јуна у Вишеграду
Забиљежено у Рогатици – Сваки кутак ботаничка башта Забиљежено у Рогатици – Сваки кутак ботаничка башта
"Видовдан фест Рогатица 2025" од 23. до 29. јуна "Видовдан фест Рогатица 2025" од 23. до 29. јуна
Најчитаније
  • Годишњица убиства двогодишњег Марка
    5h 40m
    1
  • На данашњи дан рођен велики Миодраг Лазић
    5h 43m
    1
  • У парку „Гаврило Принцип“ славље поводом краја основне школе
    21h 35m
    0
  • Јаков Орашанин ученик генерације Основне школе "Соколац"
    19h 57m
    2
  • Архимандрит Методије служи Свету литургију у храму Светог Василија Острошког на Вељинама
    18h 34m
    0