Почело суђење предсједнику Кантоналног суда у Сарајеву због насиља

08.02.2021. 18:57
0
ИЗВОР: Srpskainfo

Пред Судом БиХ данас је почело суђење Владимиру Шпољарићу, оптуженом да је као предсједник Кантоналног суда у Сарајеву сексуално узнемиравао радницу ове институције.

Шпољарићу је на терет стављено да је вршио насиље на основу пола и сексуално узнемиравао.

У уводној ријечи тужилац Тужилаштва БиХ Ведрана Мијовић је навела да ће позивањем свједока и вјештака доказати наводе оптужнице.

Она је подсјетила да је овај случај покренут након што је оштећена поднијела пријаву Агенцији за истраге и заштиту (Сипа), Тужилаштву БиХ и дисциплинском тужиоцу, преноси “Бирн”.

Одбрана је у уводној ријечи навела да је ријеч о лажној пријави и изразила увјерење да ће позивањем очевидаца доказати да наводи оптужнице нису тачни.

По осам тачака оптужнице Шпољарићу је на терет стављено да је од децембра 2018. до половине 2019. континуирано узнемиравао запосленицу Енису Пазељу, која је обављала дужност секретара Кантоналног суда у Сарајеву.

Наредно рочиште заказано је за 22. фебруар када је планирано саслушање оштећене.

Коментари 0
Повезане вијести
Настављено суђење Тачију и сарадницима за ометање правде Настављено суђење Тачију и сарадницима за ометање правде
Настављено суђење Tачију и још четворици оптужених због ометања правде Настављено суђење Tачију и још четворици оптужених због ометања правде
Суђење у случају "Петровачка цеста": На путу били само запреге, трактори и цивилна возила Суђење у случају "Петровачка цеста": На путу били само запреге, трактори и цивилна возила
Најчитаније
  • Фирма „Браћа Марјановић“ запошљава
    10h 18m
    1
  • Годишњица НАТО агресије на СР Југославију (ВИДЕО)
    11h 48m
    14
  • На данашњи дан рођен Младен Секуловић, први оскаровац из Билеће (ФОТО)
    12h 18m
    68
  • Ciak auto BH d.o.o. запошљава
    8h 15m
    0
  • Данас Свјетски дан вода
    10h 48m
    0