Почео научни скуп, присуствују Будимир и Калабухов

16.11.2024. 11:08
0
ИЗВОР: srna.rs

У Палама је почео научни скуп о теми "Изазови савремене историографије: методолошки проблем, ревизионизам, фалсификати и митови", којем присуствују министар за научнотехнолошки развој и високо образовање Републике Српске Жељко Будимир и руски амбасадор у БиХ Игор Калабухов.

Скуп се организује поводом Дана и крсне славе Института историјских наука Универзитета у Источном Сарајеву - Светог краља Милутина.

Слика

Фото: srna.rs 

Организатори скупа су Институт историјских наука Универзитета у Источном Сарајеву и Руско историјско друштво, а одржава се под покровитељством предсједника Републике Српске Милорада Додика.

На скупу учествују еминентни историчари из Републике Српске, Србије и Руске Федерације.

Коментари 0
Повезане вијести
Одржан дефиле школа скијања и хуманитарна акција у Палама (ФОТО) Одржан дефиле школа скијања и хуманитарна акција у Палама (ФОТО)
У Српској се траже веће казне за саобраћајне прекршаје У Српској се траже веће казне за саобраћајне прекршаје
Пале: Изложба о добојском логору од понедјељка у холу Економског факултета Пале: Изложба о добојском логору од понедјељка у холу Економског факултета
Најчитаније
  • Спектакл у режији магистрице Маријане Шеховац
    20h 14m
    3
  • Загађење ваздуха узрок учесталије хоспитализације у Источном Сарајеву
    22h 34m
    6
  • Изгорио спрат куће, пожар изазвале новогодишње лампице
    10h 15m
    0
  • Фонд ПИО: Будући пензионери да се што прије јаве пословницама
    13h 23m
    0
  • Необична кромпир салата
    11h 35m
    0