Počeo naučni skup, prisustvuju Budimir i Kalabuhov

16.11.2024. 11:08
0
IZVOR: srna.rs

U Palama je počeo naučni skup o temi "Izazovi savremene istoriografije: metodološki problem, revizionizam, falsifikati i mitovi", kojem prisustvuju ministar za naučnotehnološki razvoj i visoko obrazovanje Republike Srpske Željko Budimir i ruski ambasador u BiH Igor Kalabuhov.

Skup se organizuje povodom Dana i krsne slave Instituta istorijskih nauka Univerziteta u Istočnom Sarajevu - Svetog kralja Milutina.

Slika

Foto: srna.rs 

Organizatori skupa su Institut istorijskih nauka Univerziteta u Istočnom Sarajevu i Rusko istorijsko društvo, a održava se pod pokroviteljstvom predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika.

Na skupu učestvuju eminentni istoričari iz Republike Srpske, Srbije i Ruske Federacije.

Komentari 0
Povezane vijesti
Marža na naftne derivate na veliko 0,06 KM po litru, a na malo 0,25 KM po litru Marža na naftne derivate na veliko 0,06 KM po litru, a na malo 0,25 KM po litru
Mala i srednja preduzeća u Srpskoj mogu konkurisati za podsticaje Mala i srednja preduzeća u Srpskoj mogu konkurisati za podsticaje
U Srpskoj gorivo opet poskupljuje, litar premašio 3 KM U Srpskoj gorivo opet poskupljuje, litar premašio 3 KM
Najčitanije
  • Kako se vojvoda Mišić suprotstavio kralju Aleksandru
    21h 43m
    62
  • Kako je nastajalo Istočno Sarajevo (III dio)
    23h 9m
    65
  • Godišnjica smrti Dragana Nikolića
    21h 44m
    59
  • Pet benzinskih pumpi prekoračilo maržu, jedna i u Istočnom Sarajevu
    18h 55m
    2
  • Mihailo Pupin - čuveni srpski fizičar, pronalazač i diplomata
    6h 14m
    61