Почетак суђења за злочине у Добровољачкој 26. октобра

14.10.2022. 15:32
0
ИЗВОР: srna.rs

Главни претрес пред Судом БиХ у предмету против Ејупа Ганића и још деветорице некадашњих војних и полицијских функционера оптужених за злочине у Добровољачкој улици 3. маја 1992. године биће одржан 26. октобра, речено је Срни у Суду БиХ.

Главни претрес, који је требао да почне 19. октобра, одгођен је за 26. октобар због обавезе поступајућег тужиоца да од 17. до 20. октобра присуствује стручном савјетовању тужилаца у Неуму.

Главни претрес пред Судом БиХ почеће у 13.00 часова.

Осим Ганића, оптужница подигнута 27. априла терети Заима Бацковића, Хамида Бахту, Хасана Ефендића, Фикрета Муслимовића, Јусуфа Пушину, Бакира Алиспахића, Енеса Бездроба, Исмета Дахића и Махира Жишку.

Оптужница их терети да су 3. маја 1992. године у Сарајеву извршили напад на небрањену мјешовиту колону војника и цивила запослених у бившој ЈНА, која је била под пратњом мировних снага УН.

Они су оптужени да су у оквиру својих функција и овлаштења у војним, полицијским и цивилним структурама, заједно са подређенима, планирали, подстрекавали и извршили овај напад.

Оптужница их терети и да нису спријечили убиства и рањавања војника и цивила, да су пропустили да казне извршиоце убистава и рањавања, мучили и нечовјечно поступали према заробљеним војницима, да нису спријечили ни казнили извршиоце, те да су помагали починиоцима након извршеног злочина.

Коментари 0
Повезане вијести
Од сутра обиљежавање 30 година од егзодуса Срба у „Олуји“ Од сутра обиљежавање 30 година од егзодуса Срба у „Олуји“
Муслимански монструми убијеним Србима вадили очи и одрубљивали главе Муслимански монструми убијеним Србима вадили очи и одрубљивали главе
Јошаница: Свједочења преживјелих Срба - убиства, паљења, пљачкања Јошаница: Свједочења преживјелих Срба - убиства, паљења, пљачкања
Најчитаније
  • Осуда напада на игумана манастира Kарно
    19h 18m
    19
  • Концерти Павлине Радовановић у Источној Илиџи и у Палама 24. и 25. августа
    21h 31m
    0
  • Богат програм Сајма књига од 18. до 21. августа
    22h 30m
    0
  • Вечерас дјечији маскенбал у Источном Новом Сарајеву
    23h 9m
    0
  • Дјечији маскенбал у Источном Новом Сарајеву окупио велики број малишана у забавним костимима (ФОТО)
    14h 48m
    0