Поетско-музичко вече са Драганом Д. Мирковић

10.11.2024. 09:52
0
ИЗВОР: srna.rs

На Сокоцу ће вечерас бити одржано Поетско-музичко вече са аутором пјесама "Деца неба" и "Не дамо светиње" и писцем Драганом Д. Мирковић, на којој ће бити представљена и њена трилогија "Вера, Нада, Љубав".

Поетско-музичко вече ће бити одржано у Парохијском дому цркве Светог пророка Илије од 17.00 часова, а у музичком дијелу програма ће наступити група "Талита Куми", најављено је из локалног Удружења грађана "Свети Василије Острошки".

Мирковићева је завршила Факултет драмских уметности у Београду, написала је и компоновала незваничну химну литија у Црној Гори "Не дамо светиње", а њене пјесме препјеване су на више језика.

Блаженопочивши митрополит црногорско-приморки Амфилохије одликовао је Мирковићеву Златним ликом Светог Петра Другог Ловћенског.

Мирковићева ауторске пјесме изводи са хором манастира Пресвете Богоридице Тројеручице у Београду и са групама "Талита Куми" и "Сретење".

Организатори Поетско-музичке вечери на Сокоцу је Удружење грађана "Свети Василије Острошки", у сарадњи са локалним удружењем "Мајка и дијете".

Коментари 0
Повезане вијести
Данас свечана промоција дипломираних и мастер музичара Данас свечана промоција дипломираних и мастер музичара
Бејби бум - Српска богатија за 42 бебе Бејби бум - Српска богатија за 42 бебе
За завршетак Саборног храма у Источном Новом Сарајеву биће одобрено три милиона КМ За завршетак Саборног храма у Источном Новом Сарајеву биће одобрено три милиона КМ
Најчитаније
  • Крађа у Сокоцу: Украден новчаник са личним документима и новцем
    23h 41m
    0
  • Лице оштетило аутомобил на паркинг-простору у Источној Илиџи
    23h 15m
    0
  • Божовић: Награде ученицима као подстицај за даљи рад и успјех
    19h 14m
    1
  • Киша зауставила дефиле, али не и осмијехе: Испраћена 79. генерација матураната СШЦ „Пале“
    14h 4m
    0
  • Деманти: Предсједник СДС Бранко Блануша никада није изјавио да је спреман бити кандидат за члана Предсједништва БиХ
    15h 55m
    0