Појачана контрола коришћења појаса и телефона у саобраћају у Српској

25.05.2022. 09:14
0
ИЗВОР: srna.rs

Припадници Министарства унутрашњих послова Републике Српске данас и сутра проводиће појачану контролу кориштења безбједносног појаса и телефона у саобраћају ради смањења посљедица по лица у саобраћајним незгодама.

Безбједносни појас, као битан и законски обавезан елемент пасивне заштите у возилима, у знатној мјери утиче на смањење броја и тежине повреда возача, сувозача, али и путника.

Из МУП-а су нагласили да коришћење мобилног телефона од стране возача у току вожње и пјешака за вријеме кретања коловозом одвлачи пажњу и концентрацију и повећава ризик настанка саобраћајних незгода.

- На основу анализе рада АНПР камере, која је инсталирана у оквиру пројекта `Паметан систем, Бањалука сигуран град` на једној локацији у Бањалуци на мјесечном нивоу евидентира између 12.000 и 15.000 прекршаја некоришћења безбједносног појаса и између 4.000 и 5.000 прекршаја коришћења мобилног телефона који није прилагођен употреби у возилу - истичу из МУП-а.

Министарство апелује да грађани, због сопствене безбједности, али и безбједности других учесника у саобраћају, користе безбједносни појас, а своју пажњу усмјере на саобраћај, а не на телефон.

Коментари 0
Повезане вијести
Почиње кампања с циљем повећања безбједности дјеце у саобраћају Почиње кампања с циљем повећања безбједности дјеце у саобраћају
МУП Српске ухапсио три лица због искориштавања дјеце за порнографију МУП Српске ухапсио три лица због искориштавања дјеце за порнографију
До краја године рок за легализацију оружја без правних санкција До краја године рок за легализацију оружја без правних санкција
Најчитаније
  • Погледајте како је изгледао живот у Сарајеву 1920. године (ВИДЕО)
    22h 41m
    17
  • Јавно предузеће „Услужни сервис“ Источна Илиџа запошљава
    5h 37m
    2
  • На данашњи дан живот изгубио легендарни Драган Манце
    7h 6m
    1
  • Рогатица: Ванбрачну супругу гурнуо низ степенице, предложен притвор
    5h 54m
    0
  • Подсјећање на историју манастира у Кнежини (ВИДЕО)
    7h 5m
    0