Појачане снаге италијанског КФОР-а на мосту на Ибру

04.09.2024. 12:08
0
ИЗВОР: srna.rs

На главном мосту на ријеци Ибар у Косовској Митровици, који дијели сјеверни српски дио од јужног албанског дијела овог града, јутрос су поново присутне појачане снаге италијанског Кфора.

Ријеч је о редовној вежби која ће, према њиховој најави, трајати у преподневним сатима, јавио је РТС.

Карабињери су од упада полиције у зграде институција Владе Србије у сјеверном дијелу Косовске Митровице појачали своје снаге на главном мосту на ријеци Ибар, а у два наврата су формирали кордон ширином коловозног дела моста.

Додатно распоређивање су најприје објаснили превентивним, да би касније саопштили да је у питању периодична вјежба осигуравања безбједности.

Истовремено, такозвана косовска полиција већ шести дан блокира зграде српских институција на сјеверу Косова и Метохије, не дозвољавајући Србима да дођу на своја радна мјеста.

На зградама су табле са натписима више министарстава привремене владе у Приштини, а скинути су називи српских институција.

Такозвана косовска полиција упала је у петак, 30. августа, у зграде Привремених органа Владе Србије у Лепосавићу, Косовској Митровици, Звечану и Зубином Потоку, као и у болнички круг КБЦ Косовска Митровица, зграду у којој се налазе просторије ПИО фонда, просторије Канцеларије за Косово и Метохију, Косовско-митровачког управног округа и Центра за социјални рад.

Коментари 0
Повезане вијести
Ово је геноцид над мртвим Србима! Митрина мисија свијету открива: 100.000 разорених гробова на Косову Ово је геноцид над мртвим Србима! Митрина мисија свијету открива: 100.000 разорених гробов...
Стиже нови контингент Оружаних снага Бугарске на КиМ Стиже нови контингент Оружаних снага Бугарске на КиМ
Срби на Космету изложени физичком и институционалном насиљу Срби на Космету изложени физичком и институционалном насиљу
Најчитаније
  • Сјећање на Славка Јовичића Славуја
    13h 58m
    15
  • Бачена експлозивна направа на кафић "Мока" у Источном Новом Сарајеву
    13h 38m
    4
  • Лаловић: Транспорт пацијената отежан, али безбједност није угрожена
    5h 17m
    4
  • Исак правда фијаско специјалаца у Дубаију: Нисмо смјели послати најбоље људе због Додика
    11h 56m
    11
  • Источно Сарајево: Рад на расвјетљавању експлозије у угоститељском објекту
    5h 51m
    1