Полиција претреса објекте на 21 локацији у Зеници, траже оружје и дрогу

25.09.2019. 09:00
0
ИЗВОР: klix.ba

Полицијски тимови Министарства унутрашњих послова Зеничко-добојског кантона рано јутрос започели су претресе на 21 локацији као наставак акције “Мрежа”.

Опсежна полицијска акција кодног назива “Мрежа III”, коју спроводи Управа полиције Министарства унутрашњих послова Зеничко-добојског кантона и која је усмјерена на откривање и процесуирање особа које се сумњиче за кривична дјела неовлаштена производња и стављање у промет опојних дрога и недозвољено држање оружја или експлозивних материја.

– Активности у оквиру акције “Мрежа III” се подузимају у сарадњи и под надзором Кантоналног тужилаштва Зеничко-добојског кантона те се поступа по наредбама Општинског суда у Зеници. Ова акција представља наставак оперативних акција “Мрежа I” и “Мрежа II” које су спроведене у 2016. и 2017. години, и у оквиру којих је обављено на десетине претреса, већи број осумњичених особа је ухапшен те су пронађене и одузете значајне количине опојних средстава, нелегалног оружја, новца и других предмета који потичу из кривичних дјела, почињених од особа која су била мета оперативних акција – саопштено је из МУП ЗДК.

Више о детаљима и резултатима саме акције биће саопштено по окончању активности које су још увијек у току.

Коментари 0
Повезане вијести
Ђајић саслушан у вези са спорним снимком Ђајић саслушан у вези са спорним снимком
Ђајић смијењен због снимка са дрогом (ВИДЕО) Ђајић смијењен због снимка са дрогом (ВИДЕО)
СИПА ухапсила три особе, претреси на подручју Сарајева, Источног Сарајева и Завидовића СИПА ухапсила три особе, претреси на подручју Сарајева, Источног Сарајева и Завидовића
Најчитаније
  • Крик истине: Од пастира до крвника
    14h 58m
    13
  • Писмо храброг ратника
    5h 27m
    0
  • Додик: Повећање пензија у јануару за 6,25 одсто
    7h 42m
    5
  • Сјећање на Лава Николајевича Толстоја: Класици као огледало руског друштва
    9h 56m
    0
  • Када бисмо по минут ћутали за сваког Србина страдалог у Албанској голготи, не бисмо проговорили 169 дана
    5h 54m
    0