Породице страдалих Срба одржале протест испред зграде Суда БиХ

22.02.2022. 14:14
0
ИЗВОР: СРНА

Протест породица несталих и погинулих Срба, жена жртава рата и логораша из средњег Подриња завршен је данас испред зграде Суда БиХ у Сарајеву, а учесници су се мирно разишли, уз пратњу полиције.

Протест због незадовољства радом правосуђа БиХ је, под јаким полицијским обезбјеђењем, почео у симболичних "пет до 12".

Слика

Фото: СРНА

Протесту су присуствовали чланови удружења проистеклих из рата из Сребренице, Братунца и Власенице чији су чланови породица убијени, мучени и масакрирани, међу којима су око половине били цивили од укупно 3.267 настрадалих.

Породице несталих и погинулих тражили су да Суд БиХ процесуира команданта бошњачких војних формација у Сребреници Насера Орића и његове најближе сараднике као налогодавце, али и директне починиоце злочина са осталим припадницима такозване Армије БиХ у Сребреници, о чему постоје докази, као и свједочења више Бошњака, непосредних учесника тих догађаја. 

Коментари 0
Повезане вијести
Суд и Тужилаштво БиХ настављају причу логора "Виктор Бубањ" Суд и Тужилаштво БиХ настављају причу логора "Виктор Бубањ"
Други дан протеста у БиХ: Превозници наставили блокаду теретног саобраћаја на границама Други дан протеста у БиХ: Превозници наставили блокаду теретног саобраћаја на границама
Додик затражио откуп једногодишње казне затвора Додик затражио откуп једногодишње казне затвора
Најчитаније
  • Кајмакчалан - једна од најкрвавијих и највеличанственијих битака у Првом свјетском рату (ФОТО)
    7h 48m
    34
  • Ана Тришић Бабић в.д. предсједника Републике Српске, усвојен Закон о престанку важења више закона
    21h 47m
    5
  • У понедјељак о најнижој плати у наредној години
    8h 29m
    1
  • Трново: Сутра обиљежавање годишњице октобарских офанзива 1994. године
    22h 51m
    0
  • Спријечене илегалне борбе паса, ухапшено 14 лица
    3h 50m
    1