Поскупљује гориво у Српској

29.07.2023. 13:22
0
ИЗВОР: glassrpske.com

Возачи у Републици Српској наредних дана могу очекивати нови удар на кућни буџет, јер би гориво требало да поскупи за десет пфенига.

Предсједавајући Групације за промет нафтом и нафтним дериватима Привредне коморе Републике Српске Ђорђе Савић је истакао да ће већина дистрибутера у наредним данима бити принуђена да набавља нафтне деривате по знатно вишим цијенама што ће неминовно довести до раста малопродајних цијена у Српској, пише Klix.

У протеклих седам дана дошло је до значајнијег раста цијена еуродизела и безоловног моторног бензина, а одлука Организација земаља извозница нафте о смањењу производње довела је до смањења понуде ових енергената.

- Наведени дисбаланс понуде и потражње довео је до значајнијег раста котација најтраженијих нафтних деривата. Раст рафинеријских цијена још се није одразио на бензинским пумпама у Српској због старих залиха којим дистрибутери располажу - рекао је Савић.

Коментари 0
Повезане вијести
Др Предојевић: Све више дјеце се бори са туморима, најмлађи пацијент имао само мјесец дана Др Предојевић: Све више дјеце се бори са туморима, најмлађи пацијент имао само мјесец дана
Пацијент из Републике Српске ускоро би могао у Москву на вакцину против рака Пацијент из Републике Српске ускоро би могао у Москву на вакцину против рака
Колико oсуђеника издржава рекордну казну у затворима у Српској Колико oсуђеника издржава рекордну казну у затворима у Српској
Најчитаније
  • Прича о мртвој драгој – Ленка Дунђерски и Лаза Костић
    3h 52m
    0
  • Генијалан трик да вам се врата на ауту никада не заледе (ВИДЕО)
    3h 47m
    1
  • Лукавац 25
    23h 16m
    0
  • Цртице из живота Симеона Зорића, генерала и хазардера, љубавника руске царице Катарине Друге
    3h 51m
    2
  • „Крофне из блока“ у недјељу у Источном Сарајеву
    18h 25m
    0