Poskupljuje gorivo u Srpskoj

29.07.2023. 13:22
0
IZVOR: glassrpske.com

Vozači u Republici Srpskoj narednih dana mogu očekivati novi udar na kućni budžet, jer bi gorivo trebalo da poskupi za deset pfeniga.

Predsjedavajući Grupacije za promet naftom i naftnim derivatima Privredne komore Republike Srpske Đorđe Savić je istakao da će većina distributera u narednim danima biti prinuđena da nabavlja naftne derivate po znatno višim cijenama što će neminovno dovesti do rasta maloprodajnih cijena u Srpskoj, piše Klix.

U proteklih sedam dana došlo je do značajnijeg rasta cijena eurodizela i bezolovnog motornog benzina, a odluka Organizacija zemalja izvoznica nafte o smanjenju proizvodnje dovela je do smanjenja ponude ovih energenata.

- Navedeni disbalans ponude i potražnje doveo je do značajnijeg rasta kotacija najtraženijih naftnih derivata. Rast rafinerijskih cijena još se nije odrazio na benzinskim pumpama u Srpskoj zbog starih zaliha kojim distributeri raspolažu - rekao je Savić.

Komentari 0
Povezane vijesti
Povećavaju se studentske stipendije u Srpskoj Povećavaju se studentske stipendije u Srpskoj
U Srpskoj rođena 21 beba U Srpskoj rođena 21 beba
Potpisan jedan od najvažnijih dokumenata za građane Srbije i Srpske Potpisan jedan od najvažnijih dokumenata za građane Srbije i Srpske
Najčitanije
  • Sjećanja Hrešana na dolazak Austrougarske imperije u BiH
    1h 22m
    31
  • Leo, najmlađi logoraš iz Silosa
    15h 31m
    1
  • Porodična drama u Sokocu
    53m
    0
  • Banka Poštanska štedionica a.d. Banja Luka otvorila filijalu u Istočnoj Ilidži (FOTO)
    20h 40m
    3
  • Mihailo Madžarević - Ratnik kojem su se divili srpski kraljevi
    1h 24m
    1