Послије велике борбе на Билећком језеру упецао сома од два метра (ВИДЕО)

29.11.2019. 09:53
0
ИЗВОР: Srpska.info

Риболов је на Билећком језеру у ово доба године у пуном јеку те је због многих промјена у природи доста једноставније упецати сома него иначе.

Искусни и стручни рибар Синиша Тепавчевић Сића уловио је сома дужине два метра и тежине 52 килограма.

Билећко језеро је током цијеле године изразито погодно за риболов, а новембар са собом доноси прилив оборинских вода. Тзв “горњи хоризонти” утичу на пораст водостаја, као и на повећану замућеност језерске воде која је иначе бистра током цијеле године.

Управо из тих разлога рибе прилазе обали ради кисеоника, а за њима долази и велики сом. Иначе га можете видјети и ловити на метар до метар и по дубине, на три до четири метра удаљености од обале. Ови предатори су изузетно тешки, због чега је потребно имати јак и квалитетан прибор за пецање.

Тепавчевић је један од ријетких сретних риболоваца који је са штапом од 350 грама, машином од 12.000 и упреденом струном 0,40 на касику ДАМ 85 милиметара, након 25 минута борбе упецао сома дужине два метра и 52 килограма тежине, саопштено је из Рибарског удружења Бистро БиХ, преноси Klix.

Коментари 0
Повезане вијести
Срђан Леро побједник богојављенског пливања на Билећком језеру Срђан Леро побједник богојављенског пливања на Билећком језеру
Туристички адути: Билећко језеро, некрополе стећака и црква у Трновом Долу Туристички адути: Билећко језеро, некрополе стећака и црква у Трновом Долу
Младић из Билећког језера извукао ненаданог госта, тешког 50 килограма Младић из Билећког језера извукао ненаданог госта, тешког 50 килограма
Најчитаније
  • На данашњи дан преминула српска хероина Надежда Петровић
    5h 48m
    2
  • Рецепт за најљепши посни колач
    21h 7m
    3
  • Сразмјерни пензионери да до краја априла регулишу статус
    23h 21m
    0
  • Радиша Гојгић – "Карађорђева звезда" и четири тешке ране због којих је остао доживотни инвалид
    5h 45m
    0
  • Херој из Братунца скочио у набујалу ријеку и спасио срну
    20h 16m
    0