Познат идентитет ухапшених особа осумњичених за ратне злочине код Фоче

13.12.2022. 14:34
2
ИЗВОР: glassrpske.com

Јутрос ухапшени осумњичени за ратне злочине у селу Јошаница код Фоче су Сакиб Чакар, Шефик Глушац, Мухамед Лиска, Рашид Собо, Изет Сејдић и Муриз Хаџиахметовић, сазнаје портал Кликс.

СИПА је ухапсила ову шесторку због сумње да су као припадници Вишеградске бригаде тзв. Армије РБиХ у селу Јошаница код Фоче на Никољдан 1992. починили ратне злочине.

Како су саопштили из Тужилаштва БиХ, убијено је 56 Срба, међу којима је било жена и дјеце.

Душанка Вишњић Лаловић је имала 17 година када је преживјела напад на село Јошаница, а убијени су јој отац и тетка. 

У изјави о данашњем хапшењу истакла је да очекује правду за убијене.

- Сјећања не блиједе иако је прошло 30 година. Сјећам се, слике су и сад пред мојим очима. Очекујем овоземаљску правду за починиоца убиства дјеце чије је дјетињство прекинуто, мале Данке од двије и по године, Дражена и Драгане, за убиство двије комплетне породице Вишњић Стојке и Вишњић Вукадина, за 12 брачних парова, за 21 жену. Понављам, ако Јошаница није злочин, онда злочин не постоји - навела је Вишњић Лаловић.

У предмету је извршена, како су саопштили из Тужилаштва БиХ, опсежна истрага са више партнерских полицијских агенција и институција, као и прикупљање великог броја доказа о почињеном злочину и извршиоцима, преноси Кликс.

Коментари 2
  • Generic placeholder image
    Panda 14.12.2022. 11:11
    Malj u glavu svakom!!!
  • Generic placeholder image
    UA 13.12.2022. 19:53
    Poznat identitet uhapsenih!!!Ljudi moji pa oni se znaju trideset godina I niko nista do sada nije preduzeo.Sada su oni stare pokvarene mrcine koji su se nazivjeli i slobodno setali nekaznjeno svih ovih godina.Nadam se duboko i samo u Boziju pravdu,da ce ih stici teska kazna tolika da Boga mole da umru a smrti nema.
Повезане вијести
Најављени прекиди електричне енергије за сутра Најављени прекиди електричне енергије за сутра
Свједочанства ратних војних инвалида о страдању и одбрани српског народа у Фочи Свједочанства ратних војних инвалида о страдању и одбрани српског народа у Фочи
Обиљежене 34 године од злочина у фочанској Јабуци Обиљежене 34 године од злочина у фочанској Јабуци
Најчитаније
  • Дан када је у Београд стигао Муја (ФОТО)
    7h 46m
    10
  • На Вучијој Луци прослављен Свети великомученик Пантелејмон
    13h 40m
    0
  • Омаж народном гуслару Срђану Трифковићу 27. августа у Вељинама
    15h 10m
    0
  • Након 40 година одржане коњичке трке на Хан Краму (ВИДЕО)
    15h 44m
    0
  • Крстарење уз Свету Гору - једини начин да жене виде манастире Атоса
    15h 55m
    0