Предавање о борби против болести зависности

23.11.2019. 11:14
0
ИЗВОР: Srna

За ученике деветих разреда основних школа на подручју општине Пале у понедјељак и уторак, 25. и 26. новембра, биће одржано предавање и радионица о темама "Опасности од болести зависности" и "Улога органа старатељства код појавних облика зависности", поводом обиљежавања мјесеца борбе против болести зависности.

Предавања и радионице организује општина Пале у сарадњи са Центром за социјални рад "Пале", Центром за ментално здравље Дома здравља Пале, као и основним школама са подручја општине.

Циљ ових активности је да се у локалној заједници заједно дјелује у борби против болести зависности, саопштено је из Општинске управе.

У саопштењу се наводи да институције треба да дају допринос у скретању пажње ученика и јавности на опасности од болести зависности јер овај проблем постаје све присутнији у савременом друштву.

Предавања и радионице биће одржани у Основној школи "Пале" у понедјељак, а у основним школама "Мокро" и "Србија" у уторак.

Коментари 0
Повезане вијести
„Касперијада“ сутра у Палама „Касперијада“ сутра у Палама
Пале: Почео међународни турнир у уличном баскету Пале: Почео међународни турнир у уличном баскету
Сјећање на Предрага Пекија Ласицу: Човјек побједничког кова Сјећање на Предрага Пекија Ласицу: Човјек побједничког кова
Најчитаније
  • „Касперијада“ сутра у Палама
    13h 25m
    0
  • На Електротехничком факултету промовисано 49 инжењера и један мастер електротехнике (ФОТО)
    11h 36m
    0
  • Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања
    4h 3m
    0
  • Вечерас "Конференција беба" у Источној Илиџи
    15h 8m
    0
  • Данас промоција дипломираних инжењера и мастера електротехнике
    16h 22m
    0