Предложено расписивање потјернице и притвор још двојици осумњичених због пуцњаве на Врацама

12.06.2026. 14:38
0
ИЗВОР: katera.news

Тужилаштво Кантона Сарајево предложило је једномјесечни притвор С.Ф, осумњиченом за покушај убиства и изазивање опште опасности.

Притвор му је предложен због опасности од утицаја на свједоке, скривање доказа, ометања истраге, понављања кривичног дјела и због опасности да би боравком на слободи осумњиченог могло доћи до узнемирења јавности, саопштено је из ове правосудне институције.

Истовремено, предложено је и одређивање једномјесечног притвора и расписивање потјернице за Б.Ф, осумњиченим за кривично дјело покушај убиства у саизвршилаштву и изазивање опште опасности.

- Њему је притвор предложен и због опасности од бјекства -  навели су из овог тужилаштва.

У саопштењу се наводи да се С.Ф. и В.Ф. сумњиче да су 7. јуна 2026. године учествовали у пуцњави на Врацама и из ватреног оружја испалили више хитаца у А.Б, који је такође осумњичен у другом предмету Тужилаштва Кантона Сарајево.

Коментари 0
Најчитаније
  • Сјећања Вјере Ковачевић: Мој стриц, Сава Ковачевић/Од дјечачких дана до погибије на Сутјесци
    4h 55m
    32
  • Киша зауставила дефиле, али не и осмијехе: Испраћена 79. генерација матураната СШЦ „Пале“
    20h 3m
    0
  • Божовић: Вријеме је да се појединим људима каже доста, подршку пружио Бодирога
    2h 41m
    1
  • Источно Ново Сарајево: Потписани уговори са 30 корисника за субвенцију набавке пољопривредних машина
    19h 21m
    0
  • Деманти: Предсједник СДС Бранко Блануша никада није изјавио да је спреман бити кандидат за члана Предсједништва БиХ
    21h 54m
    0