Предсједник обећао 20 милиона за вртиће у Српској

23.01.2025. 15:21
0
ИЗВОР: glassrpske.com

Из буџета предсједника Српске биће издвојено 20 милиона КМ за изградњу вртића широм Републике Српске, рекао је Милорад Додик, предсједник Републике Српске.

- Желимо да обезбиједимо да свако дијете има могућност да борави у вртићу. Тих 20 милиона биће додијељено по захтјевима општина, али то ће бити веома ригорозно. Општине ће морати да обезбиједе сву документацију и пројекте - рекао је Додик.

Додик је навео да ће из буџета предсједника бити одвојено 10 милиона КМ за младе брачне парове, успјешне омладинце, без поврата за куповину стана, и то за станове од 50 до 70 квадрата, преноси АТВ.

Коментари 0
Повезане вијести
Почела исплата јулских пензија у Српској Почела исплата јулских пензија у Српској
Станивуковић: Недопустиво je да лијекови у Републици Српској и БиХ буду међу најскупљима Станивуковић: Недопустиво je да лијекови у Републици Српској и БиХ буду међу најскупљима
Бесплатни уџбеници за све основце у Српској Бесплатни уџбеници за све основце у Српској
Најчитаније
  • „Sport Vision” у Источном Сарајеву запошљава
    10h 44m
    0
  • Рогатичанин тешко повријеђен у тучи
    9h 48m
    1
  • „Arena Motors“ у Источном Сарајеву запошљава
    10h 50m
    0
  • Источно Ново Сарајево: Одржано музичко-поетско вече "Обећао си ми"
    23h 4m
    0
  • Бесплатан превоз до излетишта „Тврдимићи“ сваке недјеље током љета
    5h 33m
    3