Преминуо пуковник Војске Републике Српске Тихомир Савић

25.02.2021. 10:34
0
ИЗВОР: СРНА

Пензионисани пуковник Војске Републике Српске /ВРС/ Тихомир Савић преминуо је јутрос у Слатини код Лакташа у 56. години живота од посљедица срчаног удара.

Током одбрамбено-отаџбинског рата Савић је обављао одговорне дужности као официр ЈНА у Словенији и Хрватској, а касније у БиХ као припадник ВРС.

Обављао је разне дужности од команданта чете до команданта пука.

Савић је завршио Средњу војну школу у Сарајеву, а потом и Војну академију копнене војске у Београду, смјер артиљерија.

У саставу Оружаних снага БиХ био је у Мисији УН у Конгу, а једно вријеме је био и командант касарне "Козара" у Бањалуци.

Тихомир Савић биће сахрањен сутра у 15.00 часова на гробљу у Слатини у најужем кругу породице.

Савић је имао супругу и сина.

Коментари 0
Повезане вијести
Војска Републике Српске рушила авионе Алијансе Војска Републике Српске рушила авионе Алијансе
Служено опијело Маринку Бјелици, оцу троје погинулих српских бораца Служено опијело Маринку Бјелици, оцу троје погинулих српских бораца
Данас сахрана Маринка Бјелице, оца који је у рату изгубио троје дјеце Данас сахрана Маринка Бјелице, оца који је у рату изгубио троје дјеце
Најчитаније
  • Сјећање на мајора Вука Чвору: Десет година од смрти
    4h 14m
    13
  • Годишњица НАТО бомбардовања Сурдулице - погинуло 20 цивила, од тога 12 дјеце
    13h 8m
    0
  • Радно вријеме за републичке празнике у општини Пале
    11h 41m
    0
  • Сахрањен Љубиша Љуба Ковачевић
    6h 47m
    0
  • Ђајић напустио СНСД-е
    10h 42m
    0