Преминуо Пако Генто, једини човјек са шест пехара шампиона Европе

18.01.2022. 15:17
0
ИЗВОР: Катера

Фудбалски клуб "Реал Мадрид" објавио је данас вијест да је у 89. години живота преминуо легендарни фудбалер "краљевског клуба" Франциско Пако Генто.

Генто је у периоду од 1953. до 1971. године освојио чак шест Купова шампиона Европе (данашња Лига шампиона), а у 18 година дугој каријери у дресу "Реал Мадрида", одиграо је 600 утакмица и постигао 153 гола.

Легендарни шпански фудбалер са "Реал Мадридом" је био шампион Шпаније 12 пута и два пута је освојио Куп краља.

За национални тим Шпаније, Генто је одиграо 43 утакмице, а посебно се истичу његови наступи на свјетским првенствима 1962. и 1966. године.

Једно вријеме обављао је дужност почасног предсједника "Реал Мадрида".

Коментари 0
Повезане вијести
Жријеб за Лигу шампиона вечерас у Монаку Жријеб за Лигу шампиона вечерас у Монаку
Првим четвртфиналним утакмицама наставља се Лига шампиона Првим четвртфиналним утакмицама наставља се Лига шампиона
Кејн и Мбапе подијелили награду за најбољег стријелца на свијету Кејн и Мбапе подијелили награду за најбољег стријелца на свијету
Најчитаније
  • Попис становништва из 1883. године парохија Рогатица, Соколац, Гласинац, Горажда...
    19h 13m
    3
  • Косовски витез Милош Ћирковић: На згаришту икона Светог Алимпија Столпника
    3h 47m
    4
  • Крај пушења у кафићима и ресторанима у Републици Српској?
    21h 55m
    10
  • На данашњи дан „Црвена звезда“ постала шампион свијета (ВИДЕО)
    17h 56m
    31
  • Марица Спасић, храбра Српкиња која је помагала „Младој Босни“ у борби против окупатора
    5h 21m
    0