Припадници МУП-а Српске обезбиједили баки Невенки кров над главом

02.08.2024. 20:28
1
ИЗВОР: srpskainfo.com

Хероји носе униформу и то плаву, а то су припадници МУП-а Републике Српске и доказали. Бака Невенка, захваљујући њима, добила је кров над главом.

Са својих осамдесет шест година борила се са разним животним недаћама, прије неколико година изгубила је јединца и од тад је била заборављена од свих, кроз сузе прича старица. Полиција јој је, каже, вратила вјеру у добре људе.

–  Сви су добри, сви су ми правили кућу, дотјерали грађу, ма све. Бог им дао, свака част таквим људима, сачувао их Бог, такве људе, морам говорити оно што јесте – прича Невенка Малинић.

Сада, каже бака Невенка, Николу Зорића командира ПУ Поткозарје, сматра другим дјететом. Он ју је током полицијске акције прошле јесени пронашао у трошној кући. Заједно са људима великог срца побринуо се да Невенка ову зиму дочека у топлом и сигурном дому.

–  Доста људи се јавило, помогло нам, у смислу материјала и осталих потреба, а носиоци радова били су полицијски службеници ПС Поткозарје који су и у своје слободно вријеме долазили од куће и радили. Ово сам све одрадио и покренуо јер сам сматрао да требамо то да урадимо, жао ми је да неко живи у таквим условима а мајка је ратног војног инвалида и борца за Војску Републике Српске – изјавио је Никола Зорић, командир Полицијске станице Поткозарје.

Ово је само још један доказ да носити плаву униформу није само част, него и одговорност према својим људима и народу.

–  Надам се да ће овај наш гест и акција утицати на све људе добре воље да на било који начин помогну онима којима је стварно то потребно. Ми смо овом данашњом акцијом показали да нисмо само ту да кажњавамо грађане, да дјелујемо репресивно него смо ту да помогнемо грађанима у невољи када је то стварно потребно – рекао је Момчило Марић, начелник сектора полиције Полицијске управе Бањалука.

Изградња куће почела је у априлу ове године уз помоћ многих локалних предузетника и волонтера. Док су се радови одвијали, подршка је непрекидно расла, а припадници МУП-а Републике Српске положили су један од најважнијих испита – испит хуманости, преноси АТВ.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Pješak 03.08.2024. 20:20
    Pripadnici MUP-a su davno pobrkali babe i žabe. Oni bi trebali da hapse kriminalce, male i velike, da čiste ovu državu od narkotika i ubica, pa bi bilo bolje i baka bi odavno imala krov nad glavom.
Повезане вијести
Добит банака у Српској скочила за 20 милиона КМ Добит банака у Српској скочила за 20 милиона КМ
Црвени крст Републике Српске: Др Љиљана Зелен Караџић дала снажан печат развоју организације Црвени крст Републике Српске: Др Љиљана Зелен Караџић дала снажан печат развоју организације
Колико ученика похађа приватне школе у Републици Српској и колико то кошта? Колико ученика похађа приватне школе у Републици Српској и колико то кошта?
Најчитаније
  • Живи и мртви сарајевски Срби у истој избјегличкој колони (ФОТО)
    22h 40m
    7
  • Тадија Сондермајер, пилот којем се дивила Европа
    23h 0m
    4
  • Уз високе почасти сахрањена Љиљана Зелен Караџић (ФОТО)
    3h 5m
    1
  • Полицајци спасили млади живот
    19h 39m
    0
  • Служено опело Љиљани Зелен Караџић
    4h 18m
    0