Служењем литургије у Храму Светог свештеномученика Петра Дабробосанског у Војковићима и парастосом за погинуле борце са подручја Источне Илиџе, у понедјељак је почело обиљежавање 33 године од одбране Војковића, Грлице и Крупца у Одбрамбено-отаџбинском рату.
Након тога, услиједио је традиционални Марш одбране на Илињачу.
Тиме је почела традиционална манифестација „4. август – Да се не заборави“, коју организује Општинска борачка организација „Илиџански борац“ – Мјесна борачка организација Војковићи уз генерално покровитељство Општине Источна Илиџа.
Манифестација се наставља у петак у 19.00 часова, када је у СЦ Војковићи планирано извлачење парова за мали фудбал.
Турнир у малом фудбалу почиње сутрадан у 18.00 часова на истом мјесту, паралелно са турниром у одојци на пијеску.
Ове утакмице играће се свако вече од 18.00 часова, а финалне утакмице су заказане за 3. август у 19.00 часова у одбојци, односно 4. август у 18.00 часова у футсалу.
Велика акција добровољног давања крви ће се одржати у петак, 1. августа од 8.30 до 14.00 часова, а могуће се пријавити на број телефона 065/ 601- 908 -Госпава Пејић.
Шаховски турнир ће се одржати у суботу, 2. августа од 10.00 часова, а пријаве су могуће на број телефона 065/ 367- 101 - Зоран Аврам.
Сутрадан, у недјељу од 12.00 часова је планиран турнир у стоном тенису, који ће се одржати у дворани Основне школе „Алекса Шантић“. Пријаве за овај турнир су могуће на број телефона 065/ 035- 157 - Немања Мочевић.
Посљедњег дана манифестације, 4. августа планиран је Меморијал „Радомир Мичић Шућо“ од 8.00 часова, те литургија и служење парастоса за погинуле и умрле борце у цркви у Војковићима од 9.00 часова.
Полагање цвијећа на спомен-крстове у Грлици, Црквицама и Кули је у 10.00 часова, након чега ће услиједити пријем породица погинулих бораца у парохијском дому.
Осим финалних утакмица у малом фудбалу, пред сам крај манифестације је заказан и Крос одбране, од 19.00 часова.
Манифестација се завршава у 21.00 час, додјелом признања и захвалница.