Промјенљиво облачно, локално могуће непогоде

05.07.2021. 08:22
0
ИЗВОР: Катера

У породилишту болнице у Источном Сарајеву у току протекла 24 часа није било рођених беба.

Љекарску интервенцију затражило је 20 пацијената.

Град уредно снабдијевен водом и електричном енергијом.

У породилишту Универзитетске болнице у Фочи у протекла 24 часа није било рођених беба.

Љекарску интервенцију затражило је 35 пацијената.

У Дому здравља „Др Љубомир Ћеранић“ у Сокоцу љекарску интервенцију затражило је 15 пацијената.

Територијалне ватрогасне јединице у протекла 24 часа нису имале интервенција.

На већини путева у Републици Српској саобраћај се одвија по мокрим и клизавим коловозима, уз смањену видљивост због ниске облачности.

Због радова у тунелима Чемерно на правцу Брод на Дрини два-Врба, Чељиговићи на путу Лапишница-Љубогошта и Стамболчић на дионици Пале-Подграб, измијењен је режим саобраћаја.

Због радова је измијењен режим саобраћаја на магистралном путу на дионици Љубогошта-Пале у тунелу "Каловита Брда", као и због радова у тунелу "Угар" на дијелу магистралног пута Црна Ријека-граница РС /Угар/те на дионици Добро Поље-Миљевина.

Измијењен је режим саобраћаја на укрштању магистралних путева Милићи-Власеница-Хан Пијесак и Власеница-Тишча због изградње кружне раскрснице.

Због бројних одрона и опасности од клизишта, на магистралном путу Брод на Дрини-гранични прелаз Хум/Шћепан Поље путничка возила саобраћају отежано, док је за теретна возила саобраћај обустављен.

Због изградње кружне раскрснице, измијењен је режим одвијања саобраћаја на споју дионица магистралних путева Добој-Пољице и Руданка-Добој, као и на укрштању магистралних путева Милићи-Власеница-Хан Пијесак и Власеница-Тишћа.

Због оштећења на снази је забрана за теретна возила чија укупна маса прелази 12,5 тона на дионици регионалног пута Поље-Подновље због оштећења коловоза, за теретна возила укупне масе преко 30 тона на надвожњаку на дионици магистралног пута Клашнице 2-Шарговац у мјесту Трн и за сва возила чија укупна маса прелази 16 тона на дионици магистралног пута Брод на Дрини-Шћепан Поље.

На граничним прелазима у БиХ јутрос нема дужих задржавања.

У Републици Српској и ФБиХ данас ће бити промјенљиво облачно вријеме са периодима кише и пљускова са грмљавином, а локално су могуће и непогоде уз дуже грмљавинске процесе и појачан вјетар.

Јутро облачно, понегдје са слабом кишом на сјеверу и истоку, на југу ведро, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завода.

Дневна температура ваздуха биће нижа него претходних дана, а током дана биће и сунчаних периода, те ће увече доћи до разведравања.

Минимална температура ваздуха од 13 до 18, на југу до 20, а највиша дневна од 19 до 26, на југу до 30 степени Целзијусових.

Вјетар слаб, сјеверног и и сјеверозападног смјера, саопштено је из Федералног хидрометеоролошког завода.

Коментари 0
Повезане вијести
Српска богатија за 28 беба Српска богатија за 28 беба
На снази наранџасти метеоаларм На снази наранџасти метеоаларм
И сутра сунчано и вруће И сутра сунчано и вруће
Најчитаније
  • Др Бојан Стевановић нови специјалиста на Одјељењу гинекологије и акушерства
    20h 54m
    2
  • Лице активирало експлозивну направу у Сокоцу
    1h 23m
    0
  • Тешка несрећа у БиХ: Једно погинуло, двоје у болници
    14h 28m
    0
  • Из буџета предсједника Републике Српске биће одобрена средства за изградњу вртића у Палама
    21h 27m
    3
  • Исповијести Српкињa силовaних у Сaрaјеву (1) - Жртве памте злогласни Централни затвор
    22h 48m
    7