Промоција романа „Ораховац рововима омеђен“ у четвртак у Источном Сарајеву

15.10.2024. 14:41
0
ИЗВОР: katera.news

Матична библиотека Источно Сарајево у четвртак организује промоцију романа „Ораховац рововима омеђен“ аутора Борислава Косановића. 

Промоција ће се одржати у 19.00 часова у Интернeт читаоници Матичне библиотеке.

Настављајући причу о јунацима романа „Грумен подно Проклетија“ у новом роману Борислав Косановића на снажан и емотиван начин преноси причу о трагичним догађајима у Ораховцу током 1998. године. Прича се фокусира на судбине српских породица које су се нашле у епицентру конфликта, борећи се не само за опстанак већ и за очување своје части и достојанства.

Кроз своје странице, Косановић уводи читаоце у свијет пун бола, страха, али и неизмјерне љубави према родној земљи и људима који су је насељавали, навели су из Матичне библиотеке.

Борислав Косановић до сада је објавио три збирке пјесама, романсирану биографију канадског глумца Лазара Локвуда сомборског пријекла „Повратак“  и збирке прича „Табакера грофа Шекериша“.

Објавио је романе „Под сјенком букове шуме“ и „Грумен подно Проклетија“.

Коментари 0
Повезане вијести
Промовисане књиге "Нераскидива карика" и "Бугари у извјештајима Арчибалда Рајса" Промовисане књиге "Нераскидива карика" и "Бугари у извјештајима Арчибалда Рајса"
Почео пети по реду Сајам књига у Источном Новом Сарајеву (ФОТО) Почео пети по реду Сајам књига у Источном Новом Сарајеву (ФОТО)
„Опсада и одбрана Илиџе“ – свједочење једног времена „Опсада и одбрана Илиџе“ – свједочење једног времена
Најчитаније
  • Ђак првак: Дочекајте спремни први дан школе
    7h 15m
    1
  • Молебан за почетак нове школске године у манастиру у Тилави
    17h 13m
    0
  • Божовић: Народ који не сачува своју културу изгубиће и свој идентитет
    12h 55m
    0
  • Од сутра могућа промјена породичног љекара без навођења разлога
    13h 46m
    0
  • Будва: У дискотеци се срушио лед екран, једна особа повријеђена (ВИДЕО)
    16h 20m
    0