Промовисана књига „Србија од винчанске цивилизације до 1918. године“ у Источном Сарајеву

06.04.2024. 20:17
0
ИЗВОР: katera.news

У Културном центру Источно Ново Сарајево вечерас је одржана промоција књиге "Србија од винчанске цивилизације до 1918. године" аутора Ратомира Максимовића.

Максимовић, капетана бојног брода у пензији, књигу је по сопственој жељи промовисао у Источном Сарајеву с обзиром на то да је у Сарајеву завршио гимназију.

Како је навео, мотив писања књиге је да покажем да су Срби стари народ.

- Основни разлог њеног писања је био да  докажем да су Срби стари народ велике духовности, као и да су ископавања у Винчи показала да нису стигли на Балкан у седмом вијеку како то тврди Порфирогенит – појаснио је аутор додајући да је књига до сада  имала добре критике.

Издавач и политиколог Љубомир Кљакић навео је да задовољан што је књига представљена у Источном Сарајеву.

- Наш долазак у Источно Сарајево је трећа промоција књиге о којој ће се надам се још пуно причати јер је ријеч о свеобухватном и мултидисциплинарном дјелу. Књига покрива страшно дуг период историје, а Максимовић је морао да консултује обимну квалификовану научну грађу из различитих области, што је на импресиван начин и урадио - рекао је Кљакић.

Како је навео, књига је до сада промовисана у Кући краља Петра и у Дому војске у Београду.

Он је нагласио да се историчари још нису оглашавали о књизи, те да је аутор апсолутно квалификован у области којом се ова дјело бави.

Кљакић је појаснио да Максимовић магистрирао на Катедри за историју на Филозофском факултету у Београду, те да је предавао историју на Војној академији и високим војним школама.

- С обзиром да се први примјерци књиге појавили у новембру прошле године, а будући да је ријеч о обимном дјелу, сматрам да ће се на реакције неког из струке још чекати - додао је Кљакић.

Коментари 0
Повезане вијести
Промоција књиге „Увијек први“ 25. маја у Палама Промоција књиге „Увијек први“ 25. маја у Палама
У Галерији „Жарко Видовић“ промовисана књига „Слушај своје срце“ Тамаре Мисирлић У Галерији „Жарко Видовић“ промовисана књига „Слушај своје срце“ Тамаре Мисирлић
Промоција књиге „Слушај своје срце“ Тамаре Мисирлић сутра у Источној Илиџи Промоција књиге „Слушај своје срце“ Тамаре Мисирлић сутра у Источној Илиџи
Најчитаније
  • Годишњица убиства Зорице Дивчић
    19h 16m
    3
  • Мушкарац страдао након пада са Црвених стијена на Романији
    10h 0m
    0
  • Обиљежен Дан Четвртог батаљона Војне полиције Сарајевско-романијског корпуса
    15h 40m
    0
  • Максим Лучић и Лазар Владичић на Јуниорској математичкој опимпијади БиХ
    17h 16m
    1
  • Апел посјетиоцима да на високим стијенама бораве у пратњи лиценцираних водича
    8h 20m
    0