ПУ Источно Сарајево: Не дијелите своје податке и податке банковних картица на друштвеним мрежама

14.08.2020. 15:09
0
ИЗВОР: Катера

Полицијска управа Источно Сарајево упозорава грађане да не дијеле своје личне податке и податке банковних картица непознатим особама, посебно не на друштвеним мрежама.

Како наводе, евидентирана је пријава о превари путем друштвене мреже „Фејсбук“, тако што извршилац највјероватније „хакује“ профил одређене особе, те пријатељима са профила, путем апликације „месенџер“, шаље поруке у којима тражи помоћ и пита да фотографишу своје банковне картице на које ће исти уплатити новац, јер је његова картица блокирана.

Извршилац на описани начин искориштава помоћ пријатеља „хаковане“ особе тражећи број њихове картице на који ће уплатити новац, којим ће наводно платити своје рачуне, а након отклањања „грешке“ на својој картици исти пријатељима вратити-уплатити.

Након што особа пошаље све тражене податке извршилац искориштава податке са картица, тако што са картице скида сав новац и тако оштећује особу за одређени новчани износ.

Из ПУ Источно Сарајево још једном апелујемо на грађане, ако су имали оваквих захтјева или су евентуално већ оштећени, да пријаве у најближу полицијску станицу на подручју Полицијске управе Источно Сарајево.

Коментари 0
Повезане вијести
У Сокоцу ухапшено лице из Источног Новог Сарајева због дроге У Сокоцу ухапшено лице из Источног Новог Сарајева због дроге
Захвалница Бјелици за помоћ приликом адаптације просторија Јединице жандармерије Захвалница Бјелици за помоћ приликом адаптације просторија Јединице жандармерије
Код Фочака пронађене новчанице без серијског броја и дрога, лице ухапшено Код Фочака пронађене новчанице без серијског броја и дрога, лице ухапшено
Најчитаније
  • Руски монах који је дао живот за Републику Српску и слободу српског народа
    3h 21m
    12
  • Сутра откривање спомен-обиљежја ствараоцима и браниоцима Српске
    23h 1m
    4
  • Херојски подвиг на Јахорини: Спашен живот младог бициклисте
    15h 11m
    1
  • Бабаљ: Власт Српске грубо погазила сва обећања народу
    21h 37m
    3
  • Медицински факултет у Фочи промовисао 117 дипломаца и три мастера
    21h 9m
    0