ПУ Источно Сарајево: У октобру више кривичних дјела, а мање саобраћајних незгода

26.11.2024. 17:32
0
ИЗВОР: srna.rs

На подручју у надлежности Полицијске управе Источно Сарајево у октобру су регистрована 52 кривична дјела, што је за три више него у истом мјесецу лани и сва су расвијетљена, док се догодило 50 саобраћајних незгода или за 12,3 одсто мање него у октобру прошле године, рекао је начелник ове управе Бранимир Шеховац.

Шеховац је на конференцији за новинаре на Палама рекао да је од укупног броја кривичних дјела 14 извршено по непознатом извршиоцу.

Он је додао да коефицијент укупне расвијетљености и коефицијент расвијетљености по непознатом извршиоцу 100 одсто.

Шеховац каже да је ријеч о кривичним дјелима из области општег криминалитета, привредног криминалитета, злоупотребе дроге и против безбједности јаног саобраћаја, те да нису евидентирали кривична дјела која би изазвала узмемиреност становништва.

Он је навео да ће припадници Полицијске управе Источно Сарајево обезбјеђивати зимску туристичку сезону и све предстојеће јавне скупове поводом празника, тако да Управа предузима неопходне превентивне мјере како би овај период протекао безбједно.

Начелник Сектора полиције у Полицијској управи Источно Сарајево Игор Каришик рекао је да је јавни ред на подручју Управе у октобру нарушен 42 пута, што је за 44 одсто више у односу на исти мјесец прошле године.

- Евидентиран је 51 прекршај и санкционисано 54 лица, од којих су 12 повратници у вршењу прекршаја. Против два лица су поднесени захтјеви за покретање прекршајног поступка док су осталим уручени прекршајни налози - рекао је Каришик и додао да је највећи број случајева нарушавања јавног реда и мира забиљежен на Палама и у Источном Новом Сарајеву.

Када је ријеч о безбједности саобраћаја, он каже да се у октобру догодило 50 саобраћајних незгода или за 12,3 одсто мање него у истом мјесецу прошле године, те да погинулих лица није било.

Он је додао да су у саобраћајним незгодама два лица теже повријеђена и 14 лакше, те да је из саобраћаја искључено 167 возача.

Начелник Сектора криминалистичке полиције Радомир Церовина рекао је да су полицијски службеници у октобру регистровали 52 кривична дјела, а надлежном тужилаштву је поднесено 45 извјештаја о почињеном кривичном дјелу против 48 лица.

Он је навео да је ријеч о 46 кривичних дјела општег криминалитета и по два кривична дјела привредног криминалитета, из области опојних дрога и против безбједности јавног саобраћаја.

Према његовим ријечима, у области општег криминалитета најбројнија су она против имовине и било их је 16, једно кривично дјело је против живота и тијела, два против полног интегритета и 27 осталих кривичних дјела.

Церовина је оцијенио да је стање безбједности на подручју Управе стабилно и задовољавајуће.

Коментари 0
Повезане вијести
Крађа на излетишту у Рогатици Крађа на излетишту у Рогатици
У Источној Илиџи у току кампања "Лако је брзину смањити" У Источној Илиџи у току кампања "Лако је брзину смањити"
ПУ Источно Сарајево: За четири мјесеца 254 саобраћајне незгоде ПУ Источно Сарајево: За четири мјесеца 254 саобраћајне незгоде
Најчитаније
  • Др Бојан Стевановић нови специјалиста на Одјељењу гинекологије и акушерства
    21h 2m
    2
  • Лице активирало експлозивну направу у Сокоцу
    1h 31m
    0
  • Тешка несрећа у БиХ: Једно погинуло, двоје у болници
    14h 36m
    0
  • Из буџета предсједника Републике Српске биће одобрена средства за изградњу вртића у Палама
    21h 35m
    3
  • Исповијести Српкињa силовaних у Сaрaјеву (1) - Жртве памте злогласни Централни затвор
    22h 56m
    7