Путин: Дискриминација Запада око свега што је повезано са Русијом

25.03.2022. 15:22
0
ИЗВОР: rs.sputniknews.com

Предсједник Русије Владимир Путин изјавио је да је у току пораст дискриминације на Западу око свега што је повезано са Русијом – забрањују се руски писци и књиге, што је за грађане Русије нешто незамисливо.

Како је рекао, из програма културних манифестација избацују композиторе као што су Пјотр Чајковски, Дмитриј Шостакович, Сергеј Рахмањинов, забрањују руске писце попут Фјодора Достојевског.

Оцијенио је и да је посљедњи пут једну такву кампању уништавања „неподобне“ литературе прије скоро 90 година спроводила нацистичка Њемачка.

- Покушавају да укину хиљадугодишњу културу Русије, њен народ. Говорим о дискриминацији која расте и обухвата све што је повезано са Русијом. То је тренд који се развија у читавом низу западних земаља уз саучешће, а каткад и охрабрење владајућих елита. У Русији, рецимо, нема мјеста етничких нетрпељивости - истакао је он.

Путин је казао и да на Западу цвјета такозвана „култура отказивања“, влада јавни остракизам, као и потискивање чињеница, књига, писаца и историјских личности који се не уклапају у савремене шаблоне, ма какви они апсурдни били.

- У Холивуду, на примјер, свако мало су се појављивали филмови у којима су једини побједници над нацизмом били Американци, док се храброст и херојство Црвене Армије, која је дала пресудни допринос, чак ни не спомиње - рекао је.

Истовремено, на Дан сјећања на жртве Хирошиме и Нагасакија у Јапану или стидљиво ћуте ко је бацио бомбе на ове градове, или пишу сасвим очигледне глупости и кажу да су то урадили „апстрактни савезници“.

Коментари 0
Повезане вијести
Мљекара из Билеће спремна за извоз у Русију Мљекара из Билеће спремна за извоз у Русију
Русија спремна да понуди Србији најбоље лијекове против онколошких болести Русија спремна да понуди Србији најбоље лијекове против онколошких болести
У Русији почело испитивање прве вакцине против рака У Русији почело испитивање прве вакцине против рака
Најчитаније
  • Борбе на Трескавици 1995. године (ФОТО)
    5h 53m
    13
  • То нису били људи, већ звијери: Страдање браће Петра и Павла
    20h 43m
    14
  • На данашњи дан умро велики Борислав Пекић: Српски писац који је свој живот посветио борби за слободу
    5h 56m
    0
  • Српска невјеста из Холивуда
    5h 53m
    0
  • Крај за Ранку Мишић, промјене на челу Савеза Синдиката
    23h 10m
    3