Путин: Достављају оружје да би продужили сукоб

05.06.2022. 13:14
0
ИЗВОР: srna.rs

Предсједник Русије Владимир Путин изјавио је данас да сва "збрка" о додатним испорукама наоружања Кијеву има само један циљ - да што више продужи оружани сукоб у Украјини.

Путин је рекао да испорука америчких вишеракетних лансирних система "МЛРС" Украјини у суштини ништа неће промијенити, јер Кијев има слично наоружање, укључујући пројектиле сличног домета и они тиме само надокнађују изгубљено.

Он је подсјетио да украјинска армија има сличне системе совјетске и руске производње попут "Града", "Смерча" и "Урагана".

Путин је напоменуо да ће Москва извући закључке и гађаће објекте које раније није, уколико далекометни пројектили буду достављени Кијеву.

Руска новинска агенција ТАСС подсјећа да су америчке власти средином седмице најавиле нови пакет помоћи Украјини, који обухвата испоруку вишелансирних ракетних система "ХИМАРС" и муницију за то оруђе. 

Коментари 0
Повезане вијести
Фочански и руски онколози заједно у борби против најтежих болести Фочански и руски онколози заједно у борби против најтежих болести
Путин: Руска страна чврсто посвећена наставку сарадње са Српском Путин: Руска страна чврсто посвећена наставку сарадње са Српском
Почела војна парада у Москви Почела војна парада у Москви
Најчитаније
  • Ко је био Ролан Гарос? Tениски рекет спасао човјека по коме турнир носи име, иако није био тенисер
    3h 23m
    1
  • Активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић из Источног Сарајева
    1h 33m
    3
  • Омаж великану, вајару Ђорђу Јовановићу
    13h 56m
    0
  • Програм манифестације "Дани Касиндолског батаљона"
    3h 23m
    0
  • Саобраћај обустављен због пожара на путничком возилу на путу према Требевићу
    8h 6m
    0