Рањена дjевојчица критично, дjечаци стабилно и за неколико дана кући

04.05.2023. 08:40
0
ИЗВОР: Танјуг

Вршилац дужности директора дjечје клинике у Тиршовој Синиша Дучић, изјавио је јутрос да је дjевојчица, примљена након пуцњаве у основној школи “Владислав Рибникар”, у критичном стању и витално угрожена, а двојица примљених дjечака су стабилно и за неколико дана се очекује да буду пуштени на кућно лиjечење.

- Девојчица која је јуче оперисана хитно због повреда главе је витално угрожена, у критичном стању и на интензивној нези. Лекари раде све да је одрже у животу али јој је јако тешко опште стање и витално је угрожена - рекао је Дучић новинарима Танјуга и РТС-а.

Он је рекао да су два дјечака са прострелним ранама доњих екстремитета стабилно, примају антиобиотску терапију и додао да се може рећи да су дјечаци лакши пацијенти, односно имају лакше тјелесне повреде.

Дјечаци, према Дучићевим речима, морају да приме парентралну антибиотску терапију и вјероватно ће врло брзо, за два-три дана, бити пуштени кући.

- Родитељи су посетили дечаке, наш психолог је од почетка укључен. Они имају и комуникацију са родитељима преко телефона - рекао је в.д. директора клинике у Тиршовој.

Он је рекао да је операција дјевојчице била изузетно тешка, јер се ради о тешким повредама мозга, витално је угрожена и налази се на интензивној њези.

Осам ученика и радник обезбјеђења страдали су јуче у пуцњави у ОШ “Владислав Рибникар” на Врачару, коју је, према наводима полиције нападач дуже вријеме планирао.

Шест ђака и наставница се са прострелним ранама налазе у Ургентном центру, односно на клиници у Тиршовој.

Коментари 0
Повезане вијести
На данашњи дан ослобођен Београд На данашњи дан ослобођен Београд
Први пут с Турцима на јутрење Први пут с Турцима на јутрење
Годишњица „Победника“ у Београду Годишњица „Победника“ у Београду
Најчитаније
  • Ухапшен због паљевине возила и покушаја паљења угоститељског објекта у Палама
    18h 1m
    5
  • Предсједница Актива жена ПДП-а прешла у СНСД
    15h 33m
    20
  • Крвава бајка – масовно стријељање ђака у Крагујевцу
    22h 39m
    3
  • Познато ко је купио пијацу на Палама
    15h 36m
    3
  • „Пуцајте, ја и даље држим час“ - Херојска прича о страдању професора из Крагујевца
    22h 33m
    10