Реал славио у Ел Класику

24.10.2020. 18:56
0
ИЗВОР: Anadolija

Један од највећих свјетских фудбалских дербија шпански Ел Класико одигран је данас пред празним трибинама Camp Noua у Барселони, а славио је Реал Мадрид резултатом 3:1 (1:1).

Дерби је сјајно отворен. "Краљевски клуб" је у петој минути након прелијепе акције повео с 1:0, а стријелац је, на асистенцију Карима Бенземе, био Федерико Валверде. Али, само три минуте касније Барселона је извела, такође, веома лијепу акцију, а одлично додавање Жордија Албе искористио је Ансу Фати и резултат вратио у егал.

У завршници првог дијела оба састава су могла до предности, али је прво сјајно интервенисао Тибо Куртоа након покушаја изблиза Лионела Месија, а потом и Нето послије ударца Бенземе.

Реал је до тријумфа стигао захваљујући погодцима у другом полувремену. Иако је "Барса" доминирала у посједу лопте гости су били конкретнији. Прво је Серхио Рамос погодио с бијеле тачке у 63, а затим је све дилеме око побједника отклонио резервиста Лука Модрић у посљедњим тренуцима утакмице.

Након шест одиграних утакмица Реал Мадрид је лидер са 13 бодова, док је Барселона на десетом мјесту са седам.