Судар титана на ''Вемблију'': Реал Мадрид или Борусија Дортмунд?

01.06.2024. 19:28
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Више него узбудљива сезона Лиге шампиона полако се ближи крају и стаће вечерас у 90 и нешто минута фудбала на легендарном "Вемблију", гдје ће о титули новог првака Европе одлучивати Дортмунд и Реал Мадрид.

Послије 11 година немачки представник бориће се за трећи трофеј у историји (рачунајући и КПК), док ће шпански великан, покушати да обогати већ своју препуну ризницу, 15. титулом.

Након освајања Купа Њ емачке 2021. године, екипа из Борусије ове ноћи јуриће свој први трофеј, док ће Реал покушати да природа себи трећу титулу ове сезоне после освајања Суперкупа Шпаније и домаћег првенства.

Након што су такмичарску годину у Бундеслиги завршили на петом месту табеле (најгори учинак од 2014/15), пласман у финале Лиге шампиона спасио је сезону Едину Терзићу и "Милионерима", али је питање колико је пауза од двије недјеље између утакмица без такмичарског ритма, оставила трага на његову екипу.

Посљедњи сусрет Дортмунд је одиграо 18. априла, када је славио против Дармштада 4:0, док је Реал за то вријеме имао двије добре провере, завршивши сезону тек протекле суботе.

Ово ће Бундеслигашу бити седмо европско финале.

Са друге стране, сусрет на "Вемблију" биће 20. финале Лиге шампиона (рачунајучи и КПК), за Мадриђане, а у одлучујућим утакмица елитног такмичења изгубили су само пет пута (Челси, Абердин, Ливерпул, Интер, Бенфика), док су европски трон освајали у 14 наврата.