Реализована вјежба симулације пада авиона

28.10.2025. 12:41
0
ИЗВОР: srna.rs

На Међународном аеродрому Сарајево данас је одржана показна вјежба у којој је симулиран пад авиона како би се провјерила спремност и координација свих служби у случају ванредне ситуације.

У вјежби је симулиран пад авиона типа "АТР 72" са 24 путника и шест чланова посаде.

Учествовали су тимови Међународног аеродрома Сарајево, Завода за хитну медицинску помоћ Кантона Сарајево, Професионалне ватрогасне бригаде Кантона Сарајево – јединице Аеродром и Ступ.

Међу учесницима су били и Професионална ватрогасна јединица Источно Сарајево, полицијске снаге Кантона Сарајево, те Полицијске управе Источно Сарајево и Граничне полиције БиХ.

Овакве вјежбе спроводе се сваке двије године у складу са међународним стандардима цивилног ваздухопловства с циљем унапређења безбједности путника и оперативне спремности аеродромских служби, наведено је у саопштењу Међународног аеродрома Сарајево.

Коментари 0
Повезане вијести
На сарајевском аеродрому одузета 123 "ајфона" од брачног пара На сарајевском аеродрому одузета 123 "ајфона" од брачног пара
Због загађеног ваздуха отказани поједини летови са аеродрома Сарајево Због загађеног ваздуха отказани поједини летови са аеродрома Сарајево
Лажна дојава о постављеној бомби Лажна дојава о постављеној бомби
Најчитаније
  • Све боје аутистичног спектра – прича једне маме о љубави, борби и успјеху
    11h 3m
    2
  • Смрт у братовој јакни
    11h 5m
    0
  • Годишњица рођења Ханса Кристијана Андерсена - Најславнијег писца бајки
    10h 58m
    0
  • Како се поручник Божидар Жугић у Априлском рату сврстао у ред јунака попут Обилића и Принципа
    11h 0m
    4
  • Рецепт за најљепши посни колач
    4h 13m
    3