Ревакцинисани сви запослени и четири корисника Дома за старе у Источној Илиџи

13.04.2021. 12:06
0
ИЗВОР: СРНА

У Дому за стара лица у Источном Сарајеву данас су руском вакцином "Спутник ве" ревакцинисана 41 запослена лица и четири корисника ове установе, рекао је директор Дома Миљан Сладоје.

Сладоје је рекао да ће ревакцинација осталих корисника, који су се због недостатка вакцина у Дому здравља Источно Сарајево накнадно вакцинисали, услиједити за десетак дана.

- Први пут је вакцинисано 96 корисника `Фајзеровом` вакцином и није било никаквих нуспојава. Два дана смо додатно пратили њихово стање и није регистрована ниједна негативна реакција - изјавио је Сладоје.

Он је навео да у Дому има 16 корисника који, из одређених разлога по препоруци љекара, до сада нису могли бити вакцинисани, те да ће тај процес бити обављен у складу са пријемом вакцина и њиховим здравственим стањем.

- Процес вакцинације и ревакцинације код запослених радника окончан је 100 одсто, док код наших корисника износи 90 одсто. Очекујемо да ће имунизација и преосталих старих лица ускоро бити окончана - изјавио је Сладоје.

Коментари 0
Повезане вијести
Почео Интернационални фестивал хармонике "Акордеон арт плус" Почео Интернационални фестивал хармонике "Акордеон арт плус"
Марија Ушћумлић најуспјешнија кадеткиња на Купу града Сарајева Марија Ушћумлић најуспјешнија кадеткиња на Купу града Сарајева
Источно Сарајево: У петак прелиминарни дио такмичења „Кинески мост“ Источно Сарајево: У петак прелиминарни дио такмичења „Кинески мост“
Најчитаније
  • МУП Српске: Од сутра веће казне за возаче
    11h 7m
    10
  • Елек: Сара Ћирковић добија плац на Јахорини
    12h 28m
    14
  • УКЦ РС: Пацијент извршио самоубиство скоком са петог спрата
    11h 41m
    0
  • Промоција књиге „Мемоари: Хаџићи у Одбрамбено-отаџбинском рату 1992–1995“ сутра у Источном Сарајеву
    16h 21m
    0
  • Због удеса обустављен саобраћај на путу Ново Горажде - Чајниче
    10h 37m
    0