Руси отпуштају раднике у Рафинерији нафте и Рафинерији уља

25.09.2019. 11:31
0
ИЗВОР: Srpska.info

Предсједник Синдиката енергетике Републике Српске потврдио је за Српскаинфо да је руководство руске компаније “Зарубежњефт” послало обавијест синдикату да до краја године планирају отпустити 65 радника из Рафинерије нафте у Броду и 30 радника у Рафинерији уља Модрича.

Слободан Остојић каже да власник рафинерија као разлог за отпуштањима наводи технолошки вишак.

– Међутим, ми смо забринути јер се отпуштају радници који су запослени у производњи. Другим ријечима, поставља се логично питање да ли ће бити настављен рад у Рафинерији. Већ су рекли да ни наредне године неће бити производње у Броду – објашњава он.

Остојић каже да власници рафинерија већ неколико година отпуштају раднике, додуше у мањој мјери, због технолошког вишка, јер им је истекао рок из приватизационог уговора о забрани отпуштања радника.

Представници Оптима групе, која је дио нафтне индустрије у Републици Српској, нису се још огласили поводом најављених отпуштања радника у Рафинерији нафте.

Посљедњи пут су послали саопштење за јавност поводом почетка ремонта Рафинерије нафте у Броду почетком ове године.

Једно цијело постројење је уништено у пожару који је захватио Рафинерију нафте у Броду прошле године у октобру, пише Српскаинфо.

Коментари 0
Повезане вијести
Плате на Јадрану празне домаће угоститељство Плате на Јадрану празне домаће угоститељство
Познато када стиже прва нафта за НИС Познато када стиже прва нафта за НИС
Радници „МОФАС-а“ траже неисплаћене плате Радници „МОФАС-а“ траже неисплаћене плате
Најчитаније
  • Сјећање на дан када је Источно Сарајево било сложно за спас српских светиња
    23h 15m
    5
  • Борци Источног Сарајева захвалили екипи филма "Линија"
    17h 30m
    3
  • На данашњи дан рођена Исидора Секулић
    21h 33m
    1
  • Прича о Споменку – малом дјечаку и великом хероју
    23h 11m
    3
  • Свети Симеон и Ана – празник када се најмлађима остварују све жеље
    22h 50m
    0