Русија: Пуцњава у школи, број жртава се повећава из минута у минут

11.05.2021. 10:34
0
ИЗВОР: sputniknews.com

У пуцњави која се догодила у школи у Казању погинуло је 11 особа, саопштио је представник хитних служби Татарстана. Број жртава се повецћава из минута у минут.

Два ученика погинула су када су искочила кроз прозор са другог спрата школе, прецизирао је портпарол.

Претходно је представник хитних служби саопштио да је осам ученика и учитељ погинуло у пуцњави и да је повријеђено десет особа, од којих је четворо хоспитализовано.

Како је рекао, у току је евакуација дјеце.

Раније је саопштено да су непознате особе отвориле ватру у близини образовне установе, а касније се зачула експлозија.

Према прелиминарним подацима, тинејџери су пуцали, једног је привела полиција. 

У свим школским установама појачане су мјере безбједности.

Предсједник Татарстана Рустам Миниханов, министар здравља Марат Садиков и регионални тужилац Илдус Нафиков стигли су на лице мјеста.

Коментари 0
Повезане вијести
Русија планира три мисије ка Мјесецу од 2032. до 2036. године Русија планира три мисије ка Мјесецу од 2032. до 2036. године
Хуманост на дјелу: За дјецу Митрића прикупљено више од пола милиона КМ Хуманост на дјелу: За дјецу Митрића прикупљено више од пола милиона КМ
Први пацијент који је примио руску вакцину против меланома осјећа се добро Први пацијент који је примио руску вакцину против меланома осјећа се добро
Најчитаније
  • Вељко Вулетић - Легенда ЕТФ-а Универзитета у Источном Сарајеву
    8h 32m
    6
  • Годишњица страдања Милице Ракић
    8h 53m
    0
  • „Мама ће да ме роди поново, и даће ми још лепше име“
    7h 18m
    1
  • Већи одрон на путу Фоча-Миљевина
    8h 58m
    0
  • Стари Брод - свједочанство Николе Билића
    22h 18m
    3