Амбасада Руске Федерације у Сједињеним Државама у знак сјећања на жртве НАТО агресије објавила је на друштвеним мрежама "Тwitter" и Фејсбук филмове са којим је подсјетила све кориснике на једнострану акцију са којом је погажено међународно право у прољеће 1999. године.
-НАТО је започео бомбардовање Југославије. По први пут од Другог свјетског рата извршена је агресија на суверену европску нацију, активног учесника антихитлеровске коалиције, једног од оснивача УН - написала је амбасада Руске Федерације у Вашингтону.
Испод коментара остављен је видео прилог о НАТО агресији на Савезну Републику Југославију.
Варварски ваздушни удари убили су око 2.000 цивила, укључујући 89 дјеце. Хиљаде цивилних објеката уништено је у десетинама градова. Аутономна покрајина Косово је насилно одвојена од Србије. Преко 200.000 неалбанских становника било је приморано да напусти своје домове. Дјелујући под окриљем НАТО ваздушних удара, косовски Албанци су починили ужасне злочине, укључујући и отмицу Срба због нелегалне продаје органа. Међутим, против њих још увијек није подигнута никаква оптужница.
НАТО агресија 1999 на Југославију постала је први оружани напад на суверену европску државу послије 1945.
Према доступним изворима, лансирано је 2.300 ракета и 14.000 бомби, укључујући муницију са осиромашеним уранијумом и касетним бомбама, баченим током НАТО агресије на Југославију 1999 године. Специјалисти из Министарства за ванредне ситуације Русије спроводе хуманитарни разминирање у Србији од 2008. године и деактивирали су бројне неексплодиране НАТО пројектиле и муницију.
Након војне операције, око 200.000 Срба напустило је своје домове на Косову, страхујући од репресалија.
Данас је такозвано Косово главни извор балканске нестабилности и кризе, написала је амбасада Русије у САД.
Vise su Grci i pojedini Francuzi pomogli u to vrijeme nego pijani Rusi.