Са Источним Старим Градом прогласити елементарну непогоду

26.03.2025. 20:49
0
ИЗВОР: srna.rs

Штаб цивилне заштите сарајевске општине Стари Град упутиће захтјев сусједној општини Источни Стари Град у Републици Српској за проглашење стања елементарне непогоде након што су обилне падавине проузроковале велике проблеме у насељима на падинама Требевића.

Проглашењем стања елементарне непогоде створили би се услови за ангажовање Федералне управе цивилне заштите и Републичке управе цивилне заштите Српске, саопштено је из општине Стари Град након ванредне сједница Штаба.

У саопштењу се додаје да је на ванредној сједници разматрана информација о стању на локалитету Цурине њиве, на Требевићу, гдје одраније постоји клизиште, при чему је закључено да усљед обилних падавина није дошло до додатног активирања клизишта, али да ситуација захтијева континуирано праћење и предузимање превентивних мјера.

Начелник сарајевске општине Стари Град Ирфан Ченгић посјетио је вечерас са члановима општинског Штаба цивилне заштите и представницима надлежних служби угрожене локације на падинама Требевића у насељу Широкача.

Због обилне кише, вода је данас продрла у неколико кућа на Широкачи и блокирала саобраћај у Улици Коматин.

У Улици Коматин посебно је уочено да проблем са зачепљеним цијевима узрокује избијање велике количине воде, што представља пријетњу за оближње куће.

На терену су представници комуналног предузећа "Водовод и канализација" Сарајево, као и службе заштите и спашавања општине Стари Град Сарајево, који раде на рјешавању овог проблема.

Коментари 0
Повезане вијести
У Источном Старом Граду отворен Центар за обуку ватрогасаца и спасилаца У Источном Старом Граду отворен Центар за обуку ватрогасаца и спасилаца
Потврђена оптужница због држања веће количине оружја и муниције на Булозима Потврђена оптужница због држања веће количине оружја и муниције на Булозима
Сутра освештање земљишта за изградњу цркве у Булозима Сутра освештање земљишта за изградњу цркве у Булозима
Најчитаније
  • Ратна стаза Зековића с Романије
    9h 46m
    3
  • Тешка саобраћајна несрећа на Врацима, погинула дјевојка
    10h 0m
    0
  • ПУ Источно Сарајево: Завршен увиђај саобраћајне несреће на Врацима
    9h 5m
    1
  • Свети Петар Дабробосански – заштитник града Источно Сарајево
    8h 21m
    1
  • Опљачкана бензинска пумпа у Источној Илиџи
    7h 37m
    0