Сара Ћирковић у полуфиналу Свјетског првенства у боксу за млађе сениоре

23.11.2022. 10:31
0
ИЗВОР: Бокс запис/rtvpancevo.rs/malizvornik.info

Феноменална Сара Ћирковић убједљивим наступом побиједила је у рингу бокс арене спортског комплекса Ciudad Deportiva Camilo Cano de La Nucía Енглескињу Ебони Џонс и пласирала се у полуфинале првенства Свијета у боксу за узраст млађих сениора.

Једногласном судијском одлуком, Сара је бриљирала резултатом 5:0. Публика, судије и спортска јавност уочили су њен атипичан начин борбе на овом првенству, који одступа од утврђене праксе, ризичнији, али ефективан, са спуштеним гардом, брзим реакцијама и кретањем по рингу.

Данас у другој сеанси, од 18.00 часова, за пролаз у финале са Индијком необичног имена Тамана Тамана, шампионком Азијске бокс конфедерације (АЦБЦ), која је у четвртфиналу савладала Јапанку Јуни Тонегава са 4:1.

Биће то, према организаторима главни меч свих полуфинала, јер ће рукавице укрстити првакиња Европе (Старог континента) и првакиња Азије.

На медаљу у овом веома важном узрасту српски бокс чека од 1998, када је у у престоници Аргентине, Буенос Ајресу, сребро освојио Геард Ајетовић, док је Дејан Рибаћ освојио бронзу.