Sara Ćirković u polufinalu Svjetskog prvenstva u boksu za mlađe seniore

23.11.2022. 10:31
0
IZVOR: Boks zapis/rtvpancevo.rs/malizvornik.info

Fenomenalna Sara Ćirković ubjedljivim nastupom pobijedila je u ringu boks arene sportskog kompleksa Ciudad Deportiva Camilo Cano de La Nucía Engleskinju Eboni Džons i plasirala se u polufinale prvenstva Svijeta u boksu za uzrast mlađih seniora.

Jednoglasnom sudijskom odlukom, Sara je briljirala rezultatom 5:0. Publika, sudije i sportska javnost uočili su njen atipičan način borbe na ovom prvenstvu, koji odstupa od utvrđene prakse, rizičniji, ali efektivan, sa spuštenim gardom, brzim reakcijama i kretanjem po ringu.

Danas u drugoj seansi, od 18.00 časova, za prolaz u finale sa Indijkom neobičnog imena Tamana Tamana, šampionkom Azijske boks konfederacije (ACBC), koja je u četvrtfinalu savladala Japanku Juni Tonegava sa 4:1.

Biće to, prema organizatorima glavni meč svih polufinala, jer će rukavice ukrstiti prvakinja Evrope (Starog kontinenta) i prvakinja Azije.

Na medalju u ovom veoma važnom uzrastu srpski boks čeka od 1998, kada je u u prestonici Argentine, Buenos Ajresu, srebro osvojio Geard Ajetović, dok je Dejan Ribać osvojio bronzu.