Савјет министара није одобрио средства за изборе

17.05.2022. 18:10
0
ИЗВОР: rtrs.tv
 
 
Савјет министара на ванредној телефонској сједници није донио одлуку о одобравању средстава за октобарске изборе, јер министри из ХДЗ-а нису били за, сматрајући да се ради о незаконитом поступку.

За издвајање новца су гласали СДА, СНСД и ДФ.

- Савјет министара на данашњој ванредној телефонској сједници није постигао консензус у вези са предложеним дневним редом и Приједлогом одлуке о одобравању расподјеле и кориштењу дијела пренесених средстава акумулираног вишка прихода из претходних година на име расхода програма посебне намјене у 2022. години, а коју је предложио ЦИК - саопштено је из Савјета министара.

У саопштењу се додаје да ће Генерални секретаријат Савјета министара у најкраћем року извијестити о даљем току и потребним корацима, у складу са одредбама Пословника о раду Савјета министара.

ЦИК тражи из буџетске резерве 12,5 милиона КМ, а у складу са Изборним законом институције морају осигурати средства у року од 15 дана од дана доношења одлуке о расписивању избора, односно до 19. маја.

Коментари 0
Повезане вијести
Насиље над женама у БиХ: Злочин који не долази изненада Насиље над женама у БиХ: Злочин који не долази изненада
Сутра наранџасто упозорење због обилних падавина и новог снијега Сутра наранџасто упозорење због обилних падавина и новог снијега
Због хране 205 случајева оболијевања у БиХ у 2025. години Због хране 205 случајева оболијевања у БиХ у 2025. години
Најчитаније
  • Распоред богослужења за божићне празнике у храмовима у Источном Сарајеву и Сарајеву
    21h 25m
    3
  • Српско Сарајево - Бадњи дан ратне 1994. године
    20h 45m
    2
  • Обичаји слављења Божића опстали вијековима
    20h 55m
    26
  • Мали Зејтинлик на Дан републике (из рукописа)
    20h 55m
    0
  • Српски Божић у Боки
    12h 41m
    26