Savjet ministara nije odobrio sredstva za izbore

17.05.2022. 18:10
0
IZVOR: rtrs.tv
 
 
Savjet ministara na vanrednoj telefonskoj sjednici nije donio odluku o odobravanju sredstava za oktobarske izbore, jer ministri iz HDZ-a nisu bili za, smatrajući da se radi o nezakonitom postupku.

Za izdvajanje novca su glasali SDA, SNSD i DF.

- Savjet ministara na današnjoj vanrednoj telefonskoj sjednici nije postigao konsenzus u vezi sa predloženim dnevnim redom i Prijedlogom odluke o odobravanju raspodjele i korištenju dijela prenesenih sredstava akumuliranog viška prihoda iz prethodnih godina na ime rashoda programa posebne namjene u 2022. godini, a koju je predložio CIK - saopšteno je iz Savjeta ministara.

U saopštenju se dodaje da će Generalni sekretarijat Savjeta ministara u najkraćem roku izvijestiti o daljem toku i potrebnim koracima, u skladu sa odredbama Poslovnika o radu Savjeta ministara.

CIK traži iz budžetske rezerve 12,5 miliona KM, a u skladu sa Izbornim zakonom institucije moraju osigurati sredstva u roku od 15 dana od dana donošenja odluke o raspisivanju izbora, odnosno do 19. maja.

Komentari 0
Povezane vijesti
Suša opustošila njive, očekuje se skok cijena hrane Suša opustošila njive, očekuje se skok cijena hrane
Zbog mogućnosti deformacije povučena trpezarijska stolica Zbog mogućnosti deformacije povučena trpezarijska stolica
Toplotni talas u BiH prži usjeve i podiže cijene hrane Toplotni talas u BiH prži usjeve i podiže cijene hrane
Najčitanije
  • Milan Gluhović na čelu privatne klinike „Dr. Mačkić“
    9h 51m
    0
  • ViK Istočno Sarajevo: Vanredno obavještenje
    17h 26m
    4
  • Eksplozija oštetila lokal, dva auta i butik
    7h 19m
    0
  • Najmlađa i beba sa najviše braće i sestara u Rogatici Dušan Mijatović
    17h 2m
    1
  • Marija Kiri - Fizičarka i hemičarka, dvostruka dobitnica Nobelove nagrade
    16h 10m
    0