Шеранић: Вакцину у Српској очекујемо у прва три мјесеца идуће године

05.09.2020. 08:41
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Министар здравља и социјалне заштите Републике Српске Ален Шеранић очекује да би Република Српска у прва три мјесеца наредне године могла да добије вакцину против вируса корона, истичући да би Републици Српској у првом налету било потребно 400.000 доза вакцина.

-Република Српска ради на томе да колико је могуће што прије дође до вакцине и да становништво добије такву врсту заштите- истакао је Шеранић.

Он је рекао да је то став и Републичког штаба за ванредне ситуације да се што је прије могуће уз повољније услове дође до вакцине, истичући да су преговори ишли и са Истоком и Западом и да ће се видјети гдје ће се на крају завршити.

Шеранић је нагласио да не очекује да ће вакцина у овој години бити доступна за ширу и масовнију употребу, истичући да је изазов тај што се у веома кратком времену мора произвести велики број вакцина.

Он је рекао да је садашње вријеме показало колико имунизација генерално има значај, јер са вакцином дјелује директно на узрочнике болести.

Министар здравља Српске је појаснио да су препоруке Свјетске здравствене организације да је потребно минимум да се вакцинише 20 одсто становништва.

-Први турнус вакцинације обухватиће најугроженије особе, обољеле од хроничних болести, и здравствене раднике с циљем одржавања здравственог система, али и друга лица која обављају одређене јавне послов- појаснио је Шеранић.

Он је рекао за АТВ да је Институт за јавно здравље Републике Српске развио план вакцинације у вези са вирусом корона.

Коментари 0
Повезане вијести
Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања
Кресојевић: Затварање Рудника Љубија још један доказ погубне политике актуелне власти Кресојевић: Затварање Рудника Љубија још један доказ погубне политике актуелне власти
Одговорним понашањем купача и управљача купалиштима избјећи несреће Одговорним понашањем купача и управљача купалиштима избјећи несреће
Најчитаније
  • „Касперијада“ сутра у Палама
    17h 37m
    0
  • На Електротехничком факултету промовисано 49 инжењера и један мастер електротехнике (ФОТО)
    15h 48m
    0
  • Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања
    8h 15m
    0
  • Вечерас "Конференција беба" у Источној Илиџи
    19h 20m
    0
  • Данас промоција дипломираних инжењера и мастера електротехнике
    20h 34m
    0