СИПА хапси широм БиХ због намјештања фудбалских утакмица

11.11.2019. 08:36
0
ИЗВОР: srpskainfo.com

Припадници Агенције за истраге и заштиту (СИПА) јутрос проводе акцију кодног назива “Вар” усмјерену против више фудбалских судија због сумње у намјештање утакмица.

СИПА ову акцију проводи према наредби Тужилаштва БиХ и Суда БиХ. Како сазнаје Кlix полиција је акцију започела јутрос у седам сати на ширем подручју БиХ, између осталог у Орашју, Брчком, Сарајеву и другим мјестима.

Осумњичене особе се терете да су прекршиле више чланова Кривичног закона, а између осталог на терет им се ставља организовани криминал, злоупотреба положаја, примање мита и других облика користи.

Под лупом је највише утакмица из Прве лиге ФБиХ из сезоне 2018./2019.

Како се незванично сазнаје ријеч је о криминалним радњама које се односе на погодовање одређеним фудбалским клубовима, узимање мита те позитивно оцјењивање судија које су учествовале у тим радњама.

Имена ухапшених и тачни детаљи акције биће познати накнадно.

Коментари 0
Повезане вијести
Ухапшено лице због сумње на организовани криминал и трговину акцизним производима Ухапшено лице због сумње на организовани криминал и трговину акцизним производима
Ухапшена четири цариника због корупције, пронађен већи износ новца Ухапшена четири цариника због корупције, пронађен већи износ новца
Велика акција СИПА-е: Ухапшена четири службеника УИО Велика акција СИПА-е: Ухапшена четири службеника УИО
Најчитаније
  • Прича о Старој цркви и музеју у Сарајеву (ВИДЕО)
    11h 55m
    0
  • Ухапшен осумњичени за тешку крађу у Источном Новом Сарајеву
    10h 13m
    2
  • Мртав медвјед на дрвету у насељу Подграб код Пала
    54m
    0
  • Обавјештење о планираним прекидима електричне енергије
    12h 31m
    0
  • Хљеб са бијелим луком
    1h 7m
    0