Данас смотра српског фолклора у Источној Илиџи

24.08.2024. 10:48
0
ИЗВОР: katera.news

Српско културно-умјетничко друштво „Бошко Вујадин“, поводом прославе тридесет година свог постојања, организује смотру српског фолклора данас и сутра. 

На Шеталишту др Миодраг Лазић у Источној Илиџи данас од 19.00 часова наступаће КУД „Опленац“ из Тополе, КУД „Голија“ из Новог Пазара, КУД „Ново Брдо“ из Шилова, КУД „Братство“ и КУД „Бошко Вујадин“ из Источне Илиџе.

Посјетиоце очекује и промоција и дегустација домаће ракије „Царица“ из Касиндола.

Сутра ће, у Спортском центру у Касиндолу бити одржан концерт Оље Карлеуше и Дарка Филиповића, а улаз је бесплатан за све посјетиоце.

- СКУД „Бошко Вујадин“ је основано 1994. године у Касиндолу, у тадашњој Српској Илиџи, данас Источној Илиџи. У вријеме оснивања било је једина установа која се бавила културом и програмом за младе на нашем простору. Друштво данас броји око 130 чланова у три узрасне групе, а ту је још и оркестар и ткалачка секција. СКУД “Бошко Вујадин” његује традицију српског народа како Босне и Херцеговине тако и свих република бивше Југославије – наводи се на званичној страници СКУД-а.

Коментари 0
Повезане вијести
Акција добровољног давања крви у понедјељак у Источној Илиџи Акција добровољног давања крви у понедјељак у Источној Илиџи
Источна Илиџа: Јавни увид у Нацрт измјене Регулационог плана „Јелав 1“ до 30. августа Источна Илиџа: Јавни увид у Нацрт измјене Регулационог плана „Јелав 1“ до 30. августа
Источна Илиџа: Распоред рада дежурних апотека недјељом у августу Источна Илиџа: Распоред рада дежурних апотека недјељом у августу
Најчитаније
  • Ћорић и Шулић контрирали Додику и сачували Елека у фотељи
    23h 17m
    3
  • Љетним квизом на отвореном почела манифестација „Љето у Источном Новом Сарајеву 2026“
    23h 42m
    1
  • Сутра Илиндански сабор фолклора у Мокром
    11h 13m
    1
  • ВиК Пале: Апел за рационалну потрошњу воде
    8h 46m
    2
  • Акција добровољног давања крви у понедјељак у Источној Илиџи
    11h 17m
    0