Славија у елити након 11 година

13.10.2022. 08:37
1
ИЗВОР: glassrpske.com

Дио актуелних проблема у Кошаркашком савезу БиХ требало би да буде ријешено наредне суботе.

Наиме, тада је за 12 часова заказана сједница скупштине Савеза која је првобитно требало да буде одржана 15 дана раније, али је пролонгирана за 15. октобар. Након што буде изабрано нових 30 чланова скупштине по десет из реда сваког народа у БиХ, биће изабран нови Управни одбор који броји девет чланова (по три Србина, Хрвата и Бошњака).

Потом је планирано да буде изабран комесар такмичења те да се приступи жријебу такмичарских бројева за наредну сезону која би у лигашком дијелу бројала 12 клубова. Првенство би почело 22. октобра и након 22 одиграна кола Лигу шест за првака формирало би пет првих клубова са табеле којима би се прикључила Игокеа.

Сходно ранијој одлуци Савеза, тим из БиХ који игра два међународна такмичења, у овом случају екипа из Александровца, ослобођен је наступа у лигашком дијелу и прикључиће се у завршници.

Планирано је да у елитном рангу идуће сезоне играју Борац, Леотар, Младост, Будућност, Промо, Посушје, Широки, Слобода, Спарс, Зрињски, Босна Ројал и Славија. Екипа из Источног Сарајева враћа се у елитни ранг након 11 година избивања, а још је током љета поднијела захтјев за наступ у највишем рангу и формирала екипу као да ће играти то такмичење.

Поред актуелног вицешампиона Републике Српске заиграће Босна Ројал и Зрињски који су прошле сезоне испали из Лиге. Разлог тога је одустајање великог броја клубова због лоших финансијских ситуација па су Братунац, Студент и Груде одлучили да не играју и поред тога што су стекли право наступа.

Посљедњи који је одустао од такмичења у Лиги БиХ је Радник БН баскет који ће наредне сезоне играти у Првој лиги Републике Српске. Наиме, управа екипе из Бијељине донијела је одлуку о иступању из Лиге БиХ због неорганизованости и неажурности КС БиХ док су уједно поставили питање регуларности као и сам циљ играња у највишем рангу такмичења. Њихову молбу да буду чланови Прве лиге РС прихватио је Управни одбор КС РС.

Пораз у контроли

У контролној утакмици пред почетак нове сезоне Славија је доживјела тежак пораз на гостовању у Бањалуци гдје је бољи од ње био домаћи Борац резултатом 87:52.

Пише: Милан Зубовић

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    jordan 13.10.2022. 08:52
    Konacno lijepa vijest za sport u IS. Cestitke momcima i upravi na radu i iskreno se radujem svakoj utakmici!
Повезане вијести
Суша опустошила њиве, очекује се скок цијена хране Суша опустошила њиве, очекује се скок цијена хране
Паљани побједници ФИБА турнира у уличном баскету у Трнову Паљани побједници ФИБА турнира у уличном баскету у Трнову
У понедјељак наставак суђења оптуженом за удес у којем је погинуо новинар Горан Маунага У понедјељак наставак суђења оптуженом за удес у којем је погинуо новинар Горан Маунага
Најчитаније
  • Рогатичанин Небојша Ерић од дрвета ствара што очима види
    13h 45m
    0
  • ВиК Источно Сарајево: Апел за потрошаче
    15h 3m
    2
  • Угашена четири пожара, изгорио помоћни објекат у Балтићима у Сокоцу
    16h 39m
    0
  • Калиновачка олимпијада "Гвозно-Моба-Озон 2025"
    15h 39m
    0
  • Милан Кадлец поразио противника из Црне Горе
    16h 50m
    0