Снијег поново забијелио БиХ

24.04.2024. 20:31
0
ИЗВОР: srna.rs

Снијег је поново забијелио планинске крајеве Блидиња, Умољана и Дринића, али судећи по временској прогнози, неће се дуго задржати.

Врло нестабилно вријеме нас очекује наредних дана, падаће и тзв. прљава киша, те се очекује и афричка прашина.

Како наводи Бх. метео, за првомајске празнике нас очекује дјелимично сунчано и нестабилно вријеме.

Због циклоналне активности у западном Средоземљу и стизањем влажног ваздуха одатле према БиХ, углавном у послијеподневним сатима 1.,2. и 3. маја би локално развојем облачности било пролазне кише и пљускова са грмљавином, преноси Кликс.

Како од краја ове седмице очекује осјетније затопљење, топло вријеме ће се наставити и на почетку маја уз дневне температуре већином између 22 и 27 °Ц. Тих ће дана доминирати јужна и југозападна висинска струјања над нашим крајевима уз локално појачан југо, а могао би пристићи и сахарски пијесак и прашина са сјевера Африке.

Слика

Небо ће бити замућено, а и гдје буде кише она ће бити „прљава“.

Даље, након 3. маја према тренутним прогнозама, очекује се наставак нестабилног времена уз постепен пад температуре. Око 8. маја постоје шансе за осјетније захлађење и више падавина.

Коментари 0
Повезане вијести
У јулу 77 позива са корисним информацијама У јулу 77 позива са корисним информацијама
Поништено 5.375 возачких дозвола због четири казнена бода Поништено 5.375 возачких дозвола због четири казнена бода
Наранџасто упозорење због високе температуре, почетак августа изнад 40 степени Наранџасто упозорење због високе температуре, почетак августа изнад 40 степени
Најчитаније
  • Сјећање на Срђана Кнежевића - Белог вука
    5h 16m
    18
  • Наталија Јокић, дјевојчица која у наручју мајке бјежи од "Олује" (ФОТО)
    20h 31m
    4
  • Ухапшено лице из Источног Сарајева због преваре на интернету
    21h 26m
    1
  • Сјећање на учитељицу Стану Арнаут, мученицу пребиловачку
    19h 21m
    4
  • Почела изградња новог вртића у Палама (ФОТО)
    18h 54m
    0