Сњежана Џида из Сокоца међу десет перспективних спортиста Српске

18.12.2019. 09:42
0
ИЗВОР: Srna

Атлетичарка са инвалидитетом Сњежана Џида из Сокоца, која је изабрана у десет перспективних спортиста Републике Српске, рекла је Срни да је веома срећна и поносна на признање које је добила и да ће наставити да тренира.

Она је истакла да је на свечаности додјеле признања била најсрећнија.

Према њеним ријечима, у припремама и одласку на такмичења помажу јој Удружење "Подршка", чији је члан више од 12 година, као и општина Соколац.

Предсједник Удружења за помоћ лицима са посебним потребама "Подршка" Сњежана Башевић рекла је Срни да примјер Сњежане Џиде потврђује да свим људима треба дати шансу.

Она је подсјетила да је Џида у овој години освојила седам медаља на више спортских такмичења за лица са посебним потребама.

Башевићева је навела да је Џида освојила прво мјесто у трци на 400 метара и треће у скоку удаљ на Специјаној олимпијади у Абу Дабију, прво мјесту у трци на 100 метара на МОСИ "Соколац 2019", прво мјесто у скоку у даљ и друго мјесто у трци на 100 метара на спортским играма младих БиХ, прво мјесту у трци на 60 метара и прво мјесто у скоку удаљ на такмичењу "Београд опен 2019".

Сњежана након завршене специјалне школе у Бањалуци, живи у соколачком насељу Брезјак са родитељима, сестром и три брата.

Удружење за помоћ лицима са посебним потребама "Подршка" основано је у Сокоцу 2008. године и има око 50 чланова.

Шездесет пети Избор десет најбољих спортиста у организацији "Гласа Српске" одржан је у Бањалуци. 

Коментари 0
Повезане вијести
Прва генерација соколачке гимназије прославила 60 година матуре Прва генерација соколачке гимназије прославила 60 година матуре
Чланови соколачког "Гласинца" обиљежили стазу до локалитета Градић Чланови соколачког "Гласинца" обиљежили стазу до локалитета Градић
Францетићеве усташе заклале 42 члана породице Пушоња Францетићеве усташе заклале 42 члана породице Пушоња
Најчитаније
  • Трагедија на Јадрану - погинуло дијете
    13h 40m
    0
  • Љетни Врачи - дан када се не ради
    16h 24m
    0
  • Вукота Говедарица: „Не могу бити дио нечег што није СДС“
    12h 15m
    2
  • Списак казни у Хрватској: За отворен прозор 30 евра
    14h 34m
    0
  • Хаос на Илиџи - бомба одјекнула у три ујутро
    12h 10m
    3