Шојгу обавијестио Путина да је Луганска Народна Република ослобођена

03.07.2022. 12:50
1
ИЗВОР: srna.rs

Руски министар одбране Сергеј Шојгу обавјестио је руског предсједника Владимира Путина да је цијели регион Луганска ослобођен, саопштено је данас из руског Министарства одбране.

- Министар одбране Сергеј Шојгу пријавио је Врховном команданту оружаних снага да је Луганска Народна Република /ЛНР/ ослобођена - наводи се у саопштењу.

У саопштењу се истиче да је резултат успјешне војне активности руских оружаних снага уз борбене јединице ЛНР успостављање потпуне контроле над градом Лисичанском и бројним околним насељима од којих су највећа Билохоривка, Новодружес, Малорјазанцеве и Била Хора.

У саопштењу се додаје да је током протеклог дана осигурана територија од око 182 километра квадратна.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Volim Rusiju 03.07.2022. 15:09
    To Ruska braco!!!
Повезане вијести
О чему ће Додик разговарати са Путином О чему ће Додик разговарати са Путином
Прије 83 године ослобођено 353 д‌јеце из Јастребарског Прије 83 године ослобођено 353 д‌јеце из Јастребарског
Путин понудио Зеленском састанак у Москви Путин понудио Зеленском састанак у Москви
Најчитаније
  • Свијет није видио "луђег" диктатора
    4h 23m
    6
  • Уопште није из Француске – Одакле потиче и како је настао кроасан?
    2h 19m
    0
  • Урош Галинац из Источног Сарајева заблистао у такмичењу „Никад није касно“
    1h 31m
    0
  • ВиК Пале: Ванредно обавјештење
    2h 38m
    0
  • Злочин без казне: Сјећање на убиство 21 српског војника на Чаклама
    7h 36m
    0